Oyun Okuma ve Yazma Atölyesi - Son Dakika

Oyun Okuma ve Yazma Atölyesi

02.06.2014 17:02
Oyun Okuma ve Yazma Atölyesi, System.String[]

Oğuz Arıcı ile; oyun, mekan, karakter, olay örgüsü ve metin inceleme çalışmalarını kaçırmayın.

İÜ Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü hocası Oğuz Arıcı ile; oyun, mekan, karakter, olay örgüsü ve metin inceleme çalışmalarını kaçırmayın.

Atölye boyunca Aristoteles'in Poetika'da* genel bir çerçevesini sunduğu kurmaca fikri üzerinde durarak, olay örgüsü, karakter ve düşünce gibi temel dramatik unsurları çeşitli yazma temrinleri yoluyla anlamaya çalışacağız.

Yanı sıra Kral Oidipus*, Macbeth* ve Martı* gibi dramatik literatürün belli başlı oyunları üzerinden dramatik metinlerin genel yapısının nasıl işlediğine odaklanılacaktır.

- Kaynak: Antoloji.Com

Son Dakika Kültür Sanat Oyun Okuma ve Yazma Atölyesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son 4 maçta 69 yol yiyen kadın takımının kaptanı: Köle gibi ev işleri yapmamızı istiyorlar Fenerbahçe'de koronavirüse yakalanan futbolcu sayısı 2'ye yükseldi Bülent Arınç'tan çok tartışılacak sözler: Osman Kavala'nın tutukluluğuna hayret ediyorum, Demirtaş da tahliye olabilir Yol isteyen sürücüye önce küfretti, ardından aracına zarar verdi! Dehşet anları kamerada Trafik cezası olanlar dikkat! Yapılandırmada borcunu peşin ödeyene yüzde 25 indirim uygulanacak Ünlü müzeden esprili paylaşım: Aleyna Tilki'nin balmumu heykeli de karantinaya alındı Aralarında polis, uzman çavuş ve öğretim görevlisinin bulunduğu 10 kişi, sit alanında define ararken yakalandı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkat çektiği ekonomi ve yargı reformlarıyla ilgili çalışmalar 3 koldan başladı