Son Dakika Haberleri: Oyuncu Adnan Koç, Uyuşturucu Ticareti Sonrasında Polisleri Öldürmeye Teşebbüsten Hakim Karşısına Çıktı

Oyuncu Adnan Koç, Uyuşturucu Ticareti Sonrasında Polisleri Öldürmeye Teşebbüsten Hakim Karşısına Çıktı

9 ay önce

Muhteşem Yüzyıl adlı dizide 'Behram Paşa' karakteriyle tanınan oyuncu Adnan Koç ve kardeşleri, uyuşturucu ticareti sonrasında polisleri öldürmeye teşebbüs etmekten 90 yıl 7 ay 15 güne kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde 'Behram Paşa' rolünü canlandıran oyuncu Adnan Koç ve kardeşleri, uyuşturucu alışverişi sonrası bulundukları yere baskın yapan polisleri öldürmeye teşebbüs ettikleri gerekçesiyle hakim karşısına çıktı.

"POLİSLERİ GASP ÇETESİ ZANNETTİK"

Koç kardeşler suçlamaları kabul etmeyip işkenceye uğradıklarını öne sürerek, "Polisleri gasp çetesi zannedip sahte polis oldukları şüphesine kapıldık. Gerçek polis olduklarını öğrendiğimizde çok üzüldük" savunmasını yaptı.

Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya tutuklu sanıklar Adnan, Ahmet ve Mehmet Hayri Koç ile tutuksuz sanıklar Şehmus Koç, Mehmet Pınarbaşı katıldı. Duruşmada savunmasını yapan oyuncu Adnan Koç, olay günü işletmecisi olduğu kafenin otopark bölümünde Sinan Bozburun'lu kişiden 2 grama yakın içmek amacıyla kokain aldığını söyleyerek, "Kardeşlerim de dükkandaydı. Çok geçmedi, içeri 4 kişi girdi. 'Narkotik' deyip aramaya başladılar.Kimlik göstermediler. Gelenleri gasp çetesi sandım" dedi.

DURUŞMANIN ERTELENMESİNE KARAR VERİLDİ

Adnan Koç'un diğer kardeşleri de polislere direnmediklerini, polislerin sivil giyimli olması nedeniyle şüphe duyduklarını belirtti. Suçlamaları kabul etmedi. Müşteki polislerin ifadesinin alınabilmesi için duruşmaya zorla getirilmesine karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.


YORUMLAR


Elektrik, Su ve Gaz Sayaçları İçin Muayene Uyarısı Polisin Tartışma Yaratan Hareketine Bakan Soylu'dan Yorum: Yasadışı Eylem Yaparsanız Gözaltına Alınırsınız

Türkiye'nin En Köklü Otobüs Firmalarından Olan Ulusoy İçin İflas Kararı Verildi