Oyuncu Seren Fosforoğlu, Uluslararası Müzede Selfie Günü etkinliğine katıldı - Son Dakika

Oyuncu Seren Fosforoğlu, Uluslararası Müzede Selfie Günü etkinliğine katıldı

15.01.2020 17:49

Oyuncu Seren Fosforoğlu, dünya genelinde müzelere ilgiyi artırmak amacıyla sosyal medya üzerinden başlatılan "Uluslararası Müzede Selfie Günü" etkinliğine katıldı.

Oyuncu Seren Fosforoğlu, dünya genelinde müzelere ilgiyi artırmak amacıyla sosyal medya üzerinden başlatılan "Uluslararası Müzede Selfie Günü" etkinliğine katıldı.

Küçük kızı Nil Fosforoğlu ile Galata Mevlevihanesi'ni ziyaret eden başarılı oyuncu, müzeyi bir süre dolaştıktan sonra bol bol selfie fotoğrafı çeken başarılı oyuncu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galata Mevlevihane'sini okul yıllarında sık sık ziyaret ettiğini belirterek, "Buranın enerjisi bana hep çok iyi geliyor. Onun için kızımı da getirmek, burayı gezdirmek istedim. Güzel bir gün geçiriyoruz. Selfimizi de çektik kızım Nil ile. Güzel bir anı, güzel bir hatıra oluyor bizim için." dedi.

Başarılı oyuncu, herkesi müzede selfie çekmeye davet ederek, Kültür ve Turizm Bakanlığının da öncülük ettiği etkinliğin müzeleri gezmeye güzel bir teşvik olduğunu dile getirdi.

"Uluslararası Müzede Selfie Günü" etkinliğine kızıyla birlikte katıldığına dikkati çeken sanatçı, "Tarihimize sahip çıkmamız, geçmişimizi iyi bilmemiz lazım. Geleceği kurmanın yolu geçmişi iyi bilmekten geçiyor." ifadelerini kullandı.

Ünlü isimlerden Müzede Selfie Günü'ne yoğun ilgi

Uluslararası Müzede Selfie Günü Etkinliği kapsamında,yazar, Prof. Dr. İskender Pala Türk İslam Eserleri Müzesi'ni, oyuncu Ekin Koç Kariye Müzesi'ni, BKM oyuncuları Ezgi Özyürekoğlu, Cihan Talay ve Gürhan Altundaşar İstanbul Arkeoloji Müzesi'ni, Oyuncu ve oyun yönetmeni Seren Fosforoğlu ile küçük kızı Nil Fosforoğlu Galata Mevlevihanesi'ni, oyuncu Asuman Dabak da Hisarlar Müzesi'ni ziyaret etti.

"Müzede Selfie Günü" için Kültür ve Turizm Bakanlığından ödüllü yarışma

Kültür ve Turizm Bakanlığı, "Müzede Selfie Günü" etkinliği kapsamında Türkiye'deki müzelerin uluslararası alanda tanıtımı ve yediden yetmişe tüm vatandaşların müze bilincini geliştirmek için sosyal medya üzerinden ödüllü bir yarışma düzenledi.

Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde duyurusu yapılan yarışma kapsamında bu gece yarısına kadar katılım sağlanabilecek.

Ülkedeki müzelerden, belirlenen etiketlerle Instagram, Twitter ve Facebook üzerinden paylaşılan öz çekimlerden Bakanlıkça seçilen öz çekim sahiplerine ödül verilecek.

Yarışma neticesinde birinci olan Türk katılımcıya MüzeKart, uluslararası katılımcıya ise Türkiye'de bulunacağı tarihte Devlet Opera ve Balesinin etkinliklerinden davetiye armağan edilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığının bu etkinliğine katılmak isteyen sosyal medya kullanıcılarının, Türkiye'deki müzelerden #museumselfiedayturkey ve #müzedeselfiegünü etiketleri ile öz çekimlerini paylaşması gerekiyor.

Oyuncu Seren Fosforoğlu, Uluslararası Müzede Selfie Günü etkinliğine katıldı
Oyuncu Seren Fosforoğlu, Uluslararası Müzede Selfie Günü etkinliğine katıldı
Oyuncu Seren Fosforoğlu, Uluslararası Müzede Selfie Günü etkinliğine katıldı
Oyuncu Seren Fosforoğlu, Uluslararası Müzede Selfie Günü etkinliğine katıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Oyuncu Seren Fosforoğlu, Uluslararası Müzede Selfie Günü etkinliğine katıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yetiştirme yurdunda büyüyen Ebrar'ın büyük başarısı! Gece gündüz demeden çalıştı, üniversite hayaline kavuştu 13:15 Yetiştirme yurdunda büyüyen Ebrar'ın büyük başarısı! Gece gündüz demeden çalıştı, üniversite hayaline kavuştu İstanbul'da 'kokarca böceği' çilesi başladı! Kokuları her yere yayıldı 13:06 İstanbul'da 'kokarca böceği' çilesi başladı! Kokuları her yere yayıldı Eli bıçaklı saldırgan, halk otobüsünün camını parçaladı! Yolcuların panik anları saniye saniye kamerada 12:59 Eli bıçaklı saldırgan, halk otobüsünün camını parçaladı! Yolcuların panik anları saniye saniye kamerada
Aydın'da hastane önünde silahlı çatışma! Polisin silahını alıp kurşun yağdırdı 12:31 Aydın'da hastane önünde silahlı çatışma! Polisin silahını alıp kurşun yağdırdı Özel Harekat Polisinin hayatını kaybettiği kazanın yeni görüntüleri ortaya çıktı 12:20 Özel Harekat Polisinin hayatını kaybettiği kazanın yeni görüntüleri ortaya çıktı Alec Baldwin'in kullandığı ve görüntü yönetmeninin ölümüne neden olan kurusıkının içinde gerçek mermi olduğu anlaşıldı 11:45 Alec Baldwin'in kullandığı ve görüntü yönetmeninin ölümüne neden olan kurusıkının içinde gerçek mermi olduğu anlaşıldı
Pazartesi itibariyle sütün fiyatı kalitesine göre belirlenecek 11:02 Pazartesi itibariyle sütün fiyatı kalitesine göre belirlenecek Şehit askerin ölümündeki ihmal iddiasının en önemli delili silah arkadaşlarının elindeki video olacak 10:56 Şehit askerin ölümündeki ihmal iddiasının en önemli delili silah arkadaşlarının elindeki video olacak
Advertisement