Son Dakika Haberleri: Polisin Kendisini Darp Ettiğini İddia Eden Gelin Adayı Sinem Umaş İçin Emniyetten Açıklama: Görevli Memuru Darp Etti

Polisin Kendisini Darp Ettiğini İddia Eden Gelin Adayı Sinem Umaş İçin Emniyetten Açıklama: Görevli Memuru Darp Etti

4 ay önce

Ünlü gelin adayı Sinem Umaş polis tarafından darp edildiğini öne sürerek şikayetçi olmuştu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise Sinem Umaş'ın "Görevli memuru darp etme" suçundan adliyeye sevk edilmesini istedi.

Bir dönemin fenomen yarışması 'Gelinim Olur Musun?' ile tanınan Sinem Umaş, polis tarafından darp edildiği öne sürerek şikayetçi oldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise, "Sinem Umaş hakkında 'Görevi yaptırmamak için direnme', 'Mala zarar verme', 'Hakaret' ve 'Görevli memuru darp etme' suçlarından adli işlemler yapılarak nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatıyla adliyeye sevk edilmesi istenilmiştir" açıklamasını yaptı.

" ONLAR İÇKİ Mİ? DİYE SORDU"

Sinem Umaş'ın iddiasına göre, saat 22.00'dan alkol aldığı gerekçesiyle işlem yapmak isteyen polislerle tartıştı. Polislerin zorla kendisini polis merkezine götürmek istediğini öne süren Umaş, tartışma sırasında sürüklenerek yaralandığı iddia etti.

"GÖREVLİ POLİS MEMURUNU DARP ETMİŞTİR"

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise olayla ilgili açıklama yaptı. Yazılı açıklamada, " 15 Ekim'de saat 00.30 sıralarında Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan devriye görevi esnasında bir marketten elinde siyah poşetle çıkan bir kadının elindeki poşetin kontrolü için izin istendi. Bu talebi onaylaması üzerine poşet kontrol edildiğinde içerisinde alkollü içeceklerin olduğu görüldü. 4250 sayılı 'İspirto ve ispirtolu içkiler inhisarı kanununa muhalefet' suçundan saat 22.00'den sonra alkollü madde satışından dolayı markete idari işlem yapılmak için Sinem Umaş, refakate alınarak markete girilmek istendiğinde görevlilere hakaretlerde bulunmaya başlamış ve refakatten kurtulmak için görevli polis memurunu darp etmiştir"

"YERE DÜŞEREK VÜCUDUNDA HAFİF YARALANMALAR MEYDANA GELMİŞTİR"

Açıklamanın devamında ise Sinem Umaş'ın darp iddiasına şu açıklama yapıldı; "Bu sırada görevli polis memurunun üzerinde bulunan zimmetli el telsizinin düşerek kırılmasına sebebiyet vermiştir. Kadın olması sebebiyle şahsı zapt etmekte güçlük çeken görevlilerimizin elinden kurtulmak isterken yere düşerek vücudunda hafif yaralanmalar meydana gelmiştir. Daha sonra Umaş, zorlukla zapt edilerek gerekli adli ve idari işlemler için polis merkezine götürülürken araç içerisinde de görevlilere hakaret etmeye devam etmiştir. Konuyla ilgili olarak market sahibi M.Y. isimli şahsa gerekli idari işlem yapılmış, Sinem Umaş hakkında 'Görevi yaptırmamak için direnme', 'Mala zarar verme', 'Hakaret' ve 'Görevli memuru darp etme' suçlarından adli işlemler yapılarak nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatıyla adliyeye sevk edilmesi istenilmiştir" açıklaması yapıldı.

Polislerle Karakolluk Olan Ünlü Gelin Adayı Sinem Umaş Kimdir?


YORUMLAR


Kışladaki Gıda Zehirlenmesiyle İlgili Çarpıcı İfadeler: 11 Ayda 15 Kilo Kaybettim Suriyeliler, Bursa'da 400'ü Aşkın Fabrika Kurdu

Bomba İddia: İşinden Olan Sabri, Eşinden de Oldu