Özay Polatoğlu, yazdığı kitaplarla ilçenin gurur kaynağı oldu - Son Dakika

Özay Polatoğlu, yazdığı kitaplarla ilçenin gurur kaynağı oldu

02.12.2019 11:26
Özay Polatoğlu, yazdığı kitaplarla ilçenin gurur kaynağı oldu

Ardahan Posof'lu emniyet görevlisi Özay Polatoğlu, yazdığı kitaplarla ilçenin gurur kaynağı oldu.

Ardahan Posof'lu emniyet görevlisi Özay Polatoğlu, yazdığı kitaplarla ilçenin gurur kaynağı oldu.

Asıl mesleği emniyet görevlisi olan Özay Polatoğlu tarafından kaleme alınan "Kuran ve bilim ışığında insan" ve "İlk medeniyetler" isimli kitaplar raflarda yerini aldı.

Kuran ve bilim ışığında insan adlı kitapta; "Evren ne zaman ve nasıl var oldu?, Büyük Patlama(Big Bang) Teorisi, Evrim Teorisi, Evrimci Yaratılış Teorisi, Kur'an'a göre ilk yaratılış, Kur'an ve Evrim, Düz Dünya Teorisi, Canlılar Aleminin Yeniden Sınıflandırılması, İlk İnsan/insanlar ne zaman, nerede ve nasıl yaratıldı? Adem-Beşer-İnsan-Halife kavramları, Adem'in kovulduğu cennet yeryüzünde miydi? İlk Günah Cinsel Birleşme miydi? Ademin çocukları, Kuran'da insanın psikolojik özellikleri, Cinler ve meleklerin mahiyeti, Resul ve Nebi kavramları anlatılıyor.

İlk medeniyetler kitabında ise: Y-DNA ve Mitokondriyal DNA Haplogrupları, Türklerin gen izleri, Halkların ortaya çıkışı ve sınıflandırılması, Nuh Tufanı coğrafyası ve geminin karaya oturduğu yer, Göbeklitepe neden yapıldı? Göbeklitepe'nin sonunu bir peygamber mi getirdi? Gılgamış Destanı, Hız.İbrahim Hurri miydi? Hitit Kralı'nın kızı Hz.Asiye, Firavun Akhenaton ve Tevhid Mücadelesi, Firavun Merenptah'ın Hz.Musa ile mücadelesi, Bin yılda bir tekrar eden 300 yıllık kuraklık periyodu, Hz. Yunus'u balık mı yuttu Akdeniz mi? Hz.Süleyman iktidarı ve esirleri, Mezopotamya'nın Kudretli İmparatorluğu Asur, II.Nabukadnezzar namıdiğer Zülkarneyn, Asurluların Ye'cüc ve Me'cuc Olması, I.Darius'un esrarengiz kimliği, Büyük İskender'in bitmeyen tutkusu, İndus Medeniyetini müslümanlar mı kurdu? Saka Kralı Alp Er Tunga'nın hileyle öldürmesi, Mete Han'ın babası Teoman'ı öldürtmesi, Roma Krallığı'nı kuran Etrüskler Türk kökenli miydi?, Jül Sezar'ın siyasi manevraları gibi bölümler yer alıyor. - ARDAHAN

YORUMLAR
500
Son dakika haberi! Bakan Yanık, 15 Temmuz Şehitleri Adına Ağaç Dikim Töreni'ne katıldı Son dakika haberi! Bakan Yanık, 15 Temmuz Şehitleri Adına Ağaç Dikim Töreni'ne katıldı Ardanuçlular, Artvin-Ardahan Karayolunu Kapatarak Hes Projesini Protesto Etti Ardanuçlular, Artvin-Ardahan Karayolunu Kapatarak Hes Projesini Protesto Etti Kahta Belediyesi ibadethaneleri temizliyor Kahta Belediyesi ibadethaneleri temizliyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Özay Polatoğlu, yazdığı kitaplarla ilçenin gurur kaynağı oldu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement