Son Dakika Haberleri: Özbek Öğrenci Birliği'nce Mir Ali Şir Nevâyi ile Zahîrüddin Muhammed Babür Anıldı

Özbek Öğrenci Birliği'nce Mir Ali Şir Nevâyi ile Zahîrüddin Muhammed Babür Anıldı

12 ay önce

Özbek Öğrenci Birliği Erzurum Temsilciliği Mir Ali Şir Nevâyi ile Zahîrüddin Muhammed Babür’ü andı.

Özbek Öğrenci Birliği'nce Mir Ali Şir Nevâyi ile Zahîrüddin Muhammed Babür Anıldı, System.String[]
Özbek Öğrenci Birliği Erzurum Temsilciliği Mir Ali Şir Nevayi ile Zahirüddin Muhammed Babür'ü andı.

Türkiye'deki Özbek öğrenciler, Mir Ali Şir NEVAYİ ile Zahirüddin Muhammed Babür'ün doğum yıldönümü münasebetiyle Samsun, Ankara, İstanbul, Sakarya, Kastamonu ve Erzurum'da anma programı düzenlediler. Erzurum'daki program Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu'nun (UDEF) destekleri ile gerçekleşti.

Söz konusu program, Afrin şehitleri başta olmak üzere bütün şehitlerimiz ve Kazakistan'da Ocak ayında vuku bulan trafik kazasında hayatını kaybeden Özbek kardeşlerimiz için Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Özbek Öğrenci Birliği Erzurum Temsilcisi Rahmetullah Muhammet Haşim, "Geçtiğimiz ay Özbekistan'ın Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Konsolosluğu öncülüğünde Özbek Öğrenci Birliği kuruldu. Ben de bu birliğin kararı doğrultusunda Erzurum temsilcisi olarak göreve başladım." diyerek söze başladı. Rahmetullah Muhammet Haşim, ülkesi hakkında bilgi verdikten sonra Özbekistan ile Türkiye arasında vizenin kalktığını belirtti ve "Türkiye'deki kardeşlerimizi Özbekistan'a davet ediyoruz." dedi.

Atatürk Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Baydemir, Babür'ü yine aynı bölümün öğretim üyesi Doç .Dr. Recai Kızıltunç da Ali Şir Nevayiyi anlattı. Daha sonra Özbek öğrenciler tarafından şiirler okundu. Program, dombıra icracısı Semih İpek ve Yusuf Turan tarafından dombıra eşliğinde icra edilen Özbek musikisi ile son buldu. - ERZURUMAdnan Oktar'ın Cezaevindeki Son Hali Herkesi Şaşırttı Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı

Bitkisel Hayattaki Kadın Doğum Yaptı, Tecavüz Zanlısı Erkek Hemşire Yakalandı