Son Dakika Haberleri: Özbekistan'da Kimlik Kartı Uygulaması Başlıyor

Özbekistan'da Kimlik Kartı Uygulaması Başlıyor

9 ay önce

Özbekistan’da uluslararası pasaport uygulaması planından vazgeçildi.

Özbekistan'da Kimlik Kartı Uygulaması Başlıyor, System.String[]
Özbekistan'da uluslararası pasaport uygulaması planından vazgeçildi. Vatandaşın şu anda kullandığı pasaport sadece yurtdışı seyahatleri için geçerli olacak, yurt içinde ilk kez kimlik kartları kullanıma sunulacak.

Özbekistan'da 2017 yılının Ağustos ayında yurt dışına çıkmak isteyen vatandaşlardan talep edilen çıkış vizesi uygulamasını kaldırılmıştı. Alınan kararla birlikte, 1 Ocak 2019'dan itibaren Özbekistan vatandaşlarına verilen yerli pasaport beraberinde yurt dışında kullanılacak uluslararası pasaport da yürürlüğe gireceği açıklanmıştı. Ancak karar sonrası yapılan incelemeler sonucunda Özbekistan vatandaşlarının hem yurt içinde kimlik belgesi hem de uluslararası seyahatler için geçerli olan pasaportların sadece yurt dışında kullanılacak uluslararası pasaport olarak kabul edileceğine karar verildi. Vatandaşlara yurt içinde kullanım için resmi kimlik belgesi olarak, Özbekistan Cumhuriyeti Kimlik Kartları kullanıma sunulacak.

İlgili Kararname taslağı, 20 Nisan 2018 tarihine kadar Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev'e imzaya sunulacağı açıklandı. - TAŞKENTİkinci Gol Geldi! Kadıköy'de Fenerbahçe, Beşiktaş'ı Ağırlıyor Esad, Türkiye ve Rusya'ya Karşı 400 DEAŞ Militanını İdlib'e Gönderdi

Ünlü Şarkıcı Hadise Dekolteli Beyaz Elbisesiyle Göz Kamaştırdı!