Özbekistan'dan Türk kuyumculara "iş birliği" çağrısı - Son Dakika

Özbekistan'dan Türk kuyumculara "iş birliği" çağrısı

Özbekistan Kuyumcular Federasyonu Başkanı Davron Samatov, Türkiye'nin kuyumculuk ve mücevher sektöründe büyük bir tecrübeye sahip olduğunu belirterek, Türk kuyumcuları iş birliği için ülkesine davet etti.

Özbekistan Kuyumcular Federasyonu Başkanı Davron Samatov, Türkiye'nin kuyumculuk ve mücevher sektöründe büyük bir tecrübeye sahip olduğunu belirterek, Türk kuyumcuları iş birliği için ülkesine davet etti.

Taşkent'te, Özbek-Türk İhracatı Geliştirme Merkezi Başkanı Serdar Keskin ve Özbekistan Kuyumcular Federasyonu Başkanı Davron Samatov bir araya gelerek, taraflar arasındaki iş birliği konusunu ele aldı.


Görüşmede, Samatov, son dönemde ülkede kuyumculuk ve mücevher sektörünün geliştirilmesine çok önem verildiğini vurgulayarak, sektörün geliştirilmesi için bir dizi kolaylık ve imtiyazların tanındığını kaydetti.

Türkiye'nin kuyumculuk ve mücevher sektöründe büyük bir tecrübeye sahip olduklarına işaret eden Samatov, Özbekistan'da kuyumculuk sektörünün gelişmesinde Türk kuyumcuların deneyim ve tecrübelerinden faydalanmak istediklerinin altını çizdi.

Türk kuyumcuları iş birliği ve yatırım için ülkesine davet eden Samatov, federasyon olarak Türk iş insanlarına gereken desteği sağlamaya hazır olduklarını vurguladı.

"Özbek- Türk İş Forumu"nun düzenlenmesini öngören anlaşma imzalandı

Özbek-Türk İhracatı Geliştirme Merkezi Başkanı Keskin de kuyumculuğun yeni geliştiği Özbekistan'ın, Türk kuyumculuk sektörü için yeni ve önemli bir piyasa olduğunu söyledi.

Keskin, sonbaharda Taşkent'te Türk kuyumcu ve mücevher sektöründen çok sayıda iş insanının katılacağı "Özbek-Türk İş Forumu" düzenleyeceklerini bildirdi.

Görüşmenin ardından Özbek-Türk İhracatı Geliştirme Merkezi ile Özbekistan Kuyumcular Federasyonu arasında Taşkent'te ilk "Özbek-Türk İş Forumu"nun düzenlenmesini öngören iş birliği anlaşması imzalandı.

Son Dakika

18:33 Erdoğan, Ayasofya'nın ibadete açılması kararının ardından duygularını anlattı: Sabahın ilk ışıklarına kadar uyumadım 17:57 Son Dakika: Heybeliada'da orman yangını çıktı! Havadan ve karadan müdahale ediliyor 17:05 Vatandaşa "Terbiyesizlik yapma lan!" diye çıkışan Ilgın Kaymakamı görevinden alındı 16:38 Alaattin Çakıcı, ünlü oyuncu ve sunucu Seren Serengil'in 30 yıllık aile dostu çıktı 16:33 2 çocuk, eğlenmek için girdikleri su kuyusunda boğuldu 16:33 Test sonuçlarını beklemeden İstanbul'dan ayrılan ailede koronavirüs tespit edildi 16:19 Jakuzi içinde skandal sözler sarf eden AK Partili yönetici, görevinden istifa etti 16:08 Van Gölü'nden acı haberler gelmeye devam ediyor! Ölü sayısı 26'ya çıktı 16:08 Elbistan'da kına gecesi ve düğün töreni kaynaklı koronavirüs vakaları arttı 16:04 New York Times, Türk futbolunu analiz etti, Fatih Terim ve Hamit Altıntop geleceğe dair açıklamalar yaptı 15:25 Bu nasıl anne! Kızının gözü önünde başka adamla cinsel ilişkiye girdi, izlemek istemediğinde dövdü 15:04 Jakuzide video çeken AK Partili yöneticiden skandal sözler: Ulan fakirler beni rahatsız etmeyin 13:24 Son Dakika: Katoliklerin ruhani lideri Papa'dan Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili ilk yorum 13:02 Bakan Koca fotoğraf paylaşarak uyardı: Bir dahakine sizi donanımlı görelim arkadaşlar 11:56 Elazığ ve Bingöl depremlerini bilen Naci Görür, beklenen Marmara depremiyle ilgili konuştu: Bardağı taşıran son damla olabilir