Özbekistan'ın Rusya'ya Otomobil İhracatı Düştü - Son Dakika

Özbekistan'ın Rusya'ya Otomobil İhracatı Düştü

17.09.2012 18:20
Özbekistan'ın Rusya'ya Otomobil İhracatı Düştü, System.String[]

Özbekistan'ın Rusya'ya yaptığı otomobil ihracatında düşüş olduğu bildirildi.

Özbekistan'ın Rusya'ya yaptığı otomobil ihracatında düşüş olduğu bildirildi.

Özbekistan basınında yer alan haberde bu yılın ilk sekiz ayında Özbekistan'dan Rusya'ya yapılan otomobil ihracatında yüzde 6 oranında azalma olduğu belirtildi.

Edinilen bilgilere göre bu yılın Ocak-Ağustos döneminde Özbekistan'dan Rusya'ya 59 bin 452 adet binek otomobil ihracatı yapıldı. Bu rakam geçen yılın aynı döneminde ise 63 bin 131 adet olarak gerçekleşmişti.

Özbekistan'dan Rusya'ya ihraç edilen otomobiller arasında Nexia markasının ilk sırada yer aldığı belirtildi.

Bu arada Özbekistan üretimli otomobillerinin Rusya'da en çok satılan yabancı otomobiller arasında sekizinci sırada yer aldığı bildirildi.

2011'de 230 bin binek otomobilin üretildiği Özbekistan'da geçen sene Rusya'ya 85 bin araç ihraç edilmişti. Yıllık 250 adet otomobil üretim kapasitesine sahip Özbekistan, Chevrolet markasıyla Nexia, Matiz, Captiva, Epica ve Tacuma modellerinden araçlar üretmekte. Özbekistan, başta Rusya olmak üzere Türkmenistan, Azerbaycan, Afganistan, Ukrayna, Kazakistan, Belarus ve Moldova gibi ülkelere de otomobil ihracatı yapmakta.

Özbekistan'ın Rusya'ya Otomobil İhracatı Düştü

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Özbekistan'ın Rusya'ya Otomobil İhracatı Düştü - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Herkes deprem kitlendi Bakan Koca'dan hayati uyarı geldi: Afetle mücadele ederken salgına yenik düşmemeliyiz Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 35'e yükseldi Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın koronavirüs testi pozitif çıktı: Tedavide son aşamadayım Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı Depremle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunan kişi tutuklandı Khabib, İslam karşıtı sözler sarf eden Macron'a ayetle yanıt verdi İzmir'de meydana gelen depremin sesi ortaya çıktı! Dinleyenlerin tüyleri ürperiyor Kaybolan ineğini, kalçasına balta saplanmış olarak bulundu