Özbekistan Yeni Model Otomobili Cobalt'ı Görücüye Çıkardı - Son Dakika

Özbekistan Yeni Model Otomobili Cobalt'ı Görücüye Çıkardı

06.09.2012 13:20
Özbekistan Yeni Model Otomobili Cobalt'ı Görücüye Çıkardı, System.String[]

Otomotiv sektöründeki yatırımlarını yıldan yıla artıran Özbekistan, ürettiği yeni model binek otomobiline bir yenisini daha ekledi.

Otomotiv sektöründeki yatırımlarını yıldan yıla artıran Özbekistan, ürettiği yeni model binek otomobiline bir yenisini daha ekledi. Amerikan General Motors ortaklı Asake Otomobil Fabrikası'nda üretilen 'Chevrolet Cobalt' modeli binek aracı başkent Taşkent'te düzenlenen törenle tanıtıldı. Fiyatı model özelliğine göre 13 ile 15 bin dolar arasında değişecek otomobil 100 kilometrede 6.2 litre benzin yakıyor. Piyasaya sürülen yeni modelden yılda ortalama 150 bin adet araç üretilmesi hedefleniyor. Araç üretiminin yüzde 50'sine yakınının ihracata dönük olması bekleniyor. 2011'de 230 bin binek otomobilin piyasaya sürüldüğü Özbekistan'da Chevrolet markasıyla Nexia, Matiz, Captiva, Epica ve Tacuma modellerinden araçlar üretiliyor.

Yıllık 250 bin adet otomobil üretim kapasitesine sahip Özbekistan başta Rusya olmak üzere Türkmenistan, Azerbaycan, Afganistan, Ukrayna, Kazakistan, Belarus ve Moldova gibi ülkelere de otomobil ihracatı yapıyor.

Özbekistan Yeni Model Otomobili Cobalt'ı Görücüye Çıkardı
Özbekistan Yeni Model Otomobili Cobalt'ı Görücüye Çıkardı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Özbekistan Yeni Model Otomobili Cobalt'ı Görücüye Çıkardı - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Manchester United, deplasmanda Paris Saint Germain'i 2-1 mağlup etti Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Ermenistan'dan bir PKK taktiği daha! Sınır bölgesine Rus bayrakları diktiler Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı