Özdemir'den Gençlere Sosyal Medya Uyarısı - Son Dakika

Özdemir'den Gençlere Sosyal Medya Uyarısı

05.03.2015 16:01
Özdemir'den Gençlere Sosyal Medya Uyarısı, System.String[]

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Sosyal Medya Uzmanı ve Yazar Ferudun Özdemir, Esenlerli gençlere sosyal medyayı anlattı.

Özdemir, "Artık büyük şirketler işe alacağı adamı sosyal medyada takip ederek, buradaki hal ve davranışlarına bakıyor" dedi.

Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi özel bir konuk ağırladı. Özellikle Twitter'da kurduğu ekip ile tanınan ve sosyal medyadaki çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren yazar ve sosyal medya uzmanı Ferudun Özdemir, "Gençlerle Buluşma" etkinliğinde Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medyanın amiral gemisi olan sayfaların kullanımı konusunda incelikleri anlattı.

TİRAJLARI ETKİLİYOR

Sosyal medya kullanımının yoğunlaşmasıyla birlikte gazete tirajlarında gözle görülür bir düşüş yaşandığını belirten Ferudun Özdemir, "Bazı gazeteler artık yazarlarına önemli bir konu hakkında sosyal medyadan açıklama yapma izni vermiyor. Çünkü açıklama yapılınca gazete okunmuyor, tiraj düşüyor. Böylelikle satıştan kazanılan pay azaldığı için gazete zor duruma düşüyor" dedi.

AHLAKİ KULLANIM

Sosyal medya kullanımın çok önemli olduğu gibi çok dikkatli olunması gerektiğini de ifade eden Özdemir,"Sosyal medyada yazdığınız yazılara çok dikkat edin. Artık büyük şirketler işe alacağı adamı sosyal medyada takip ederek, buradaki hal ve davranışlarına bakıyor. Sosyal medyayı dikkatli ve ahlaklı kullanın. Yoksa bir gün hiç olmadık yerde karşınıza hiç istemediğiniz sonuçlar çıkabilir" şeklinde konuştu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Özdemir'den Gençlere Sosyal Medya Uyarısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yarı çıplak paylaşımlarına devam eden Deniz Akkaya, bu kez de yastık pozuyla olay oldu Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak önce transfer iptal etti, sonra da görevini bıraktı Son Dakika: Fahiş fiyat artışı yapan 120 firmaya 3,5 milyon lira ceza kesildi Hakkında yakalama kararı çıkartılan Youtuber Fariz, gözaltına alınma anını da şova çevirdi İngiliz model Daisy Lowe'dan taciz itirafı: Fotoğrafçım beni yatak odasına götürüp cinsel organını gösterdi Çıkan tartışmada yasak aşk yaşadığı kadını vurdu, ardından kendi kafasına sıktı Cengiz Kurtoğlu ağlayarak anlattı: Üvey annem beni buz gibi suyla banyo yaptırır ve döverdi Sibirya'da 40 bin yıldır buzulda korunan gergedan keşfedildi