15 Temmuz'da Darbecilere Direnirken Sakat Kalan Kahraman, 520 Gün Sonra İlk Adımını Attı - Son Dakika

15 Temmuz'da Darbecilere Direnirken Sakat Kalan Kahraman, 520 Gün Sonra İlk Adımını Attı

27.12.2017 10:12

15 Temmuz darbe girişimi sırasında hainlere karşı direnirken omuriliğine isabet eden kurşunla sakat kalan Gazi Ahmet Kahraman, giyilebilen robot sayesinde 520 gün sonra ilk adımını attı.

Darbeci askerlere karşı gelirken omuriliğine isabet eden kurşunla yürüme yetisini kaybeden 15 Temmuz gazisi, 520 gün sonra ilk adımını attı. Amerika'dan getirilen giyilebilen robot ile yeniden yürümeye başlayan Gazi Ahmet Kahraman, eski günlerine dönmenin hayalini kuruyor.

FİZİK TEDAVİ GÖRMEYE BAŞLADI

15 Temmuz gecesi, hain FETÖ'cülere karşı direnmek için 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne çıkan Ahmet Kahraman, omuriliğine isabet eden kurşun sonrası yürüme yetisini kaybetmişti. Aylarca fizik tedavi gören Kahraman, Amerika'dan gelen robot ile tekrar yürümeye başladı.

Omuriliğine aldığı kurşun darbesiyle günlerce yoğun bakımda kalan 31 yaşındaki Ahmet Kahraman hastaneden taburcu olduktan sonra fizik tedaviye başladı. Fizik tedavi merkezinde gördüğü bir cihaz ile hayatı değişen Kahraman, 95 bin dolara satın alınan robot sayesinde 2 ayda yürümeye başladı. Türkiye'de sadece 3 kişide bulana robot ile her gün yürüyüş yapan 15 Temmuz Gazisi Kahraman, eski günlerine döneceği günün hayaliyle yaşıyor.

15 Temmuz'da Darbecilere Direnirken Sakat Kalan Kahraman, 520 Gün Sonra İlk Adımını Attı
520 GÜN SONRA İLK KEZ ADIM ATTI

Giyilebilen robot 520 gün sonra ilk kez adım atan Ahmet Kahraman; "15 Temmuz gecesi köprüye ilk çıkanlardanız. Saat 01.30 gibi hain FETÖ'cülerin ateş açması sonucu yaralandım. Kurşun sol göğüs altından girip omuriliğime saplandı. Kurşunun saplanmasından sonra ayaklarımdaki his kayboldu. Yaklaşık 4 buçuk ay kadar Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde yattım. Sol böbreğim, dalağım ve pankreasımın bir kısmı alındı. Hastanede normal tedavim bittikten sonra fizik tedavi merkezine gittim. Yaklaşık bir buçuk iki ay da orada tedavi gördüm" dedi.

''TEK BAŞIMA BAĞIMSIZ BİR ŞEKİLDE YÜRÜYORUM''

Daha sonra fizik tedaviye bir süre evinde devam ettiğini aktaran Kahraman, "Devletimizin desteğiyle yurt dışından gelen cihaz sayesinde yürümeye başladım. Tek başıma bağımsız bir şekilde yürüyorum. Bu cihaz sayesinde sinirlerimin yeniden düzelmesini, hareketliliğimin artmasını ve her gün yarım saat ayakta durmayı sağlıyorum. Tek başına adım atma kabiliyetimi en azından zihinsel olarak da geliştirmeye çalışıyorum. Cihaz biraz maliyetli olduğu için hem Sosyal Güvenlik Kurumu hem de Ümraniye Kaymakamlığımız destek oldu. Onlara da buradan teşekkür ediyorum. Fizyoterapistimiz Özgür Aydoğan ile beraber o cihazla yürüyoruz çok sağ olsun" şeklinde duygularını anlattı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Bakan Çavuşoğlu, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği heyetiyle bir araya geldi Bakan Çavuşoğlu, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği heyetiyle bir araya geldi Trump, suçlanmasını 'siyasi' olarak niteledi ve bunun 'seçimlere müdahale' olduğunu savundu Trump, suçlanmasını 'siyasi' olarak niteledi ve bunun 'seçimlere müdahale' olduğunu savundu ABD'de yük treni raydan çıktı, vagonlar alev aldı ABD'de yük treni raydan çıktı, vagonlar alev aldı

Son Dakika Güncel 15 Temmuz'da Darbecilere Direnirken Sakat Kalan Kahraman, 520 Gün Sonra İlk Adımını Attı - Son Dakika


Advertisement