80'lik nine, "Son arzum onu görebilmek" deyip Erdoğan'a seslendi: Allah benim ömrümden sana eklesin - Son Dakika

80'lik nine, "Son arzum onu görebilmek" deyip Erdoğan'a seslendi: Allah benim ömrümden sana eklesin

08.10.2019 12:17
80'lik nine,

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki Adike Çakmak'ın son arzusu, çok sevdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı görebilmek. Çakmak, Erdoğan'a seslenerek "Benim ömrümden ne kadar kaldıysa senin ömrüne eklensin" dedi.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki Adike Çakmak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı görebilmek için her yolu denedi.Erdoğan'a da seslenen Adike nine, "Çok sevgili reis-i cumhurum! Seni görmeyi çok istiyorum. Ama görüşene kadar inanmıyorum, çünkü çok yalvardım, olmadı. İnşallah şimdi olur." dedi.

Adike ninenin 59 yıl önce Trabzon'a bağlı Çaykara ilçesinde geçirmiş olduğu talihsiz bir kaza sonucu elleri ve ayakları felç oldu. İnegöl'e yıllar önce ailesi ile birlikte yerleşen seksenlik çınar, yıllar sonra eşini kaybedince yalnız başına yaşamaya başladı. Adike nine hayatını hayırseverlerden ve İnegöl Belediyesinden gelen yardımlar ile sürdürürken, evinin temizliğini, sobasını yakmayı, engelli olmasına rağmen kendisi yapıyor.

SON ARZUSU DÜNYA GÖZÜ İLE ERDOĞAN'I GÖREBİLMEK

Adike Çakmak'ın hayattaki son arzusu ise dünya gözü ile bir kez Erdoğan'ı görebilmek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı görebilmek için her yolu deneyen Adike nine, çevresindekilerden rica ederek, bin bir zorlukla Erdoğan'ın Bursa mitingine bile gitmiş, ancak Cumhurbaşkanını göremeden geri dönmüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9 Ekim Çarşamba günü 42. MODEF EXPO Uluslararası Mobilya Fuarı ziyareti için İnegöl'e geleceğini duyan Adike nine, 'Cumhurbaşkanını belki görürüm' umuduyla büyük bir heyecanla bekliyor.

"SİZE HAKKIMI HELAL ETMEM"

Erdoğan ile kendisini görüştürmeleri konusunda yakın çevresinden, torunlarından, yeğenlerinden yardım isteyen Adike Çakmak, akrabalarına, "Beni reis-i cumhurumuz ile bir kere görüştürün, yoksa size hakkımı helal etmem" dedi.

"İNŞALLAH BU HEYECAN SENİ GÖRÜNCE BİTECEK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da seslenen Adike nine, "Bursa'ya kadar gittim ama seninle görüşemedim. İnşallah görüşeceğim. Çok sevgili reis-i cumhurum! Seni görmeyi çok istiyorum. Ama görüşene kadar inanmıyorum, çünkü çok yalvardım, olmadı. İnşallah şimdi olur. Sadece Türkiye'nin değil, bütün dünyanın lideri ile görüşmeyi çok istiyorum. Size çok teşekkür ederim, ben ve benim gibi olanlar, mağdurlar, engelliler, dertliler, hastalar, senin kanunundan, senin konuşmalarından, senin yardımından hepimiz faydalanıyoruz ve hepimiz memnunuz. 59 senedir felçliyim. Malulen maaş alıyorum, ilk aldığım zamanlar aldığımız maaş azdı ve yetmiyordu. Sen reis-i cumhur olduktan sonra arttı ve şimdi 1750 Türk Lirası oldu. Sizi göreceğim ümidiyle çok heyecanlıyım. İnşallah bu heyecan seni görünce bitecek. Çok teşekkür eder, gözlerinden öperim. Ben senden çok çok memnunum, Rabbim ömrünü uzun etsin. Benim ömrümden ne kadar kaldıysa senin ömrüne eklensin" ifadelerini kullandı.

80'lik nine, Son arzum onu görebilmek deyip Erdoğan'a seslendi: Allah benim ömrümden sana eklesin
80'lik nine, Son arzum onu görebilmek deyip Erdoğan'a seslendi: Allah benim ömrümden sana eklesin
80'lik nine, Son arzum onu görebilmek deyip Erdoğan'a seslendi: Allah benim ömrümden sana eklesin

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 80'lik nine, 'Son arzum onu görebilmek' deyip Erdoğan'a seslendi: Allah benim ömrümden sana eklesin - Son Dakika


Son Dakika

Gaziantep Teknik Direktörü Marius Sumudica, Etik Kurulu'na sevk edildi Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı