ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ - Son Dakika

ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ

11.06.2021 15:38

DENİZLİ'nin Merkezefendi ilçesinde özel arazide 15 yaşındaki çam ağaçlarının, inşaat başlatılması için kesilmesine mahalleli tepki gösterdi.

DENİZLİ'nin Merkezefendi ilçesinde özel arazide 15 yaşındaki çam ağaçlarının, inşaat başlatılması için kesilmesine mahalleli tepki gösterdi. Ağaç kesimi durdurulurken, vatandaşlar savcılığa suç duyurusunda bulundu. Arazide bulunan 97 çam ağacından geriye kalan 47'si için nöbet tutacaklarını belirten mahalleli, yıllar önce ağaçları sivil toplum kuruluşları ile kendilerinin diktiğini öne sürdü. Arazi sahibinin ağaçların kesimi için izin aldığı belirtildi.

Adalet Mahallesi 1060 Sokak'ta yaklaşık 3 bin metrekarelik arazide bulunan çam ağaçları, kesilmeye başlandı. 15 yaşında olan 97 çam ağacının 50'si kesildi. Bir araya gelen mahalleli, ağaçların kesilmesine tepki gösterdi. Bunun üzerine ağaç kesimi durduruldu. Arazi sahibinin, inşaat için Orman Müdürlüğü'nden izin alarak ağaçları kestirdiği belirlendi. Kalan ağaçların kesilmemesi için nöbet tutacaklarını söyleyen mahalleli, arazinin kamulaştırılması için imza kampanyası başlattı. Toplanan imzalar, Denizli Valiliği'ne verilecek.

Denizli Barosu Kent ve Çevre Komisyonu üyesi Avukat Ozan Orpak, ağaçları kesen ve izin veren kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, "Adalet Mahallesi'nde vatandaşlar, hukuksuz bir şekilde çok sayıda çam ağanın kesildiğini söyledi. Biz de araziye geldik ve çok üzüldük. Arazi sahibinin kim olduğunu bilmiyoruz. Çam ağaçları daha çok genç yaştalar. Kanunsuz ve hukuksuz şekilde kimin izniyle kesildiğini öğrenmek istiyoruz. Sorumluların bulunması, yasaya aykırı bir durum varsa sorumlunun cezalandırılmasını istiyoruz. Biz de baro olarak mahalle halkının yanındayız" dedi.

Ağaçların kesilmesine tepki gösterenler vatandaşlardan Gülhan Alaca, "Burada adeta katliam yaptılar. Arazide ağaç değil, 50 baş kesildi, 50 insan kesildi. Bunlar sadece ağaç değil, yazıktır, günahtır" dedi. Özlem Kaben ise ağaçları 15 yıl önce diktiklerini ifade ederek, "Bu araziye ağaçları mahalle halkı ve sivil toplum kuruluşları olarak biz diktik. Bu arazi özel mülkiyet ise ağaçlar da kamunun malıdır. Burada çözüm üretilmesi gerekiyor. Kalan ağaçların kesilmesini önlemek için buradayız. 97 ağaç için kesim izni alınmış, arazideki bütün ağaç sayısı bu zaten. Neden aynı anda kesiliyor" diye konuştu. Nilgün Serttaş ise geri kalan ağaçların kesilmesini önlemek için arazide nöbet tutacaklarını söyledi.

ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ
ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ
ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ
ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ
ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ
ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ
ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ
ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ
ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ
ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ÖZEL ARAZİDEKİ AĞAÇ KESİMİ TEPKİ ÇEKTİ - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Meteoroloji uyardı! 22 ile sarı, 6 ile turuncu kod: Şiddetli yağış, dolu ve fırtına geliyor 17:20 Meteoroloji uyardı! 22 ile sarı, 6 ile turuncu kod: Şiddetli yağış, dolu ve fırtına geliyor 17:01 "Emir Bey'in barışma tekliflerini kabul etmeyeceğim" diyen Buket Aydın, Emir Sarıgül'le görüntülendi Kaçak kazı sevdası ölüm getirdi! Arkadaşlardan biri zehirlenerek öldü, diğeri kuyuda mahsur kaldı 16:49 Kaçak kazı sevdası ölüm getirdi! Arkadaşlardan biri zehirlenerek öldü, diğeri kuyuda mahsur kaldı
Akademisyen, feci şekilde can verdi! Tedavi gördüğü hastanenin 8. katından düştü 16:11 Akademisyen, feci şekilde can verdi! Tedavi gördüğü hastanenin 8. katından düştü Marcelo, Türk mutfağıyla tanıştı! Brezilyalı yıldız, Fenerbahçeli taraftarları heyecanlandırdı 16:07 Marcelo, Türk mutfağıyla tanıştı! Brezilyalı yıldız, Fenerbahçeli taraftarları heyecanlandırdı Rusya, F1 pilotunu askere çağırdı! Aldığı cevap tebessüm ettirdi: Okuyorum ben 15:18 Rusya, F1 pilotunu askere çağırdı! Aldığı cevap tebessüm ettirdi: Okuyorum ben
Havalimanında soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilere sitem etti: Bugün sizleri pek heyecanlı görmüyorum 14:49 Havalimanında soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilere sitem etti: Bugün sizleri pek heyecanlı görmüyorum Genç kız AVM terasından ölüme atladı! Son mesajı ''Acınası hayatıma son veriyorum'' oldu 13:59 Genç kız AVM terasından ölüme atladı! Son mesajı ''Acınası hayatıma son veriyorum'' oldu
Advertisement