Son Dakika Haberleri: Özel Askerler" Törenle Uğurlandı

Özel Askerler" Törenle Uğurlandı

3 ay önce

Eyüpsultan Engelliler Eğitim Merkezi'nde (ESER) eğitim alan dokuz engelli genç, temsili olarak yapacakları askerliğe, özel bir programla uğurlandı.

Özel Askerler
Eyüpsultan Engelliler Eğitim Merkezi'nde (ESER) eğitim alan dokuz engelli genç, temsili olarak yapacakları askerliğe, özel bir programla uğurlandı.

Eyüpsultan Meydanı'nda düzenlenen asker uğurlama etkinliğinde, engelli gençler Türk bayrakları ve asker şalları ile meydanı selamladı. Gençlerin eline kına yakılan törende, vatandaşlar dua etti.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken burada yaptığı açıklamada, çocuklarını askere gönderirken bayram yapan başka bir ülke olmadığını anlatarak, "O yüzden Allah'ın izniyle bu ülkeye, bizlere hiçbir şey olmaz. Bu işten nasıl zevk aldıklarını, haz duyduklarını sizler de görüyorsunuz. Yarın inşallah Avrupa Yakası'ndaki bütün gençlerle birlikte, bizim gençlerimiz de Hasdal Kışlası'nda askerlik görevlerini yerine getirecekler. Bu güzel geleneği daha da güzelleştirmek ve devam ettirmek için elimizden geleni yapacağız." dedi.

ESER öğrencisi dokuz genç ve İstanbul'un tüm ilçelerinden gelecek engelli gençler, 16 Mayıs Perşembe günü Hasdal Kışlası'nda 1 günlük temsili askerlik yapacak. Saat 10.00'da kışlaya gelecek olan özel gençler, üniformalarını giydikten sonra eğitime tabi tutulacak, öğle yemeğinin ardından saat 15.00'te yemin töreni gerçekleştirilecek ve teskereler verilecek.
Haber Yayın Tarihi: 15.05.2019 05:01 Kaynak: AA30 yıl hapis daha alan dehşetin sanığı: Benimle arabasında cinsel ilişkiye girmek istedi Abdullah Gül'ün 15 Temmuz gecesi görüntüleri yeniden gündem oldu 'Açarsanız garanti bozulur' dedi, kutulara tahta koyup klima diye sattı