Özel Bir Gün Filmi - Son Dakika

Özel Bir Gün Filmi

13.10.2014 17:56
Özel Bir Gün Filmi, System.String[]

Özel Bir Gün filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Özel Bir Gün filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Yıl 1938. Hitler ile Mussolini Roma''da büyük bir törenle buluşurlar. Şehirdeki hayat durur, halk bu tarihi olaya tanıklık etmek için tören alanına akın eder.

Boğucu bir evliliği olan ev kadını Antonietta (Sophia Loren) da o gün kocası ve çocuklarını törene uğurlamıştır. Apartmanda yalnız kaldığını düşündüğü bir anda, kendisi gibi törene katılmayan Gabriele (Marcello Mastroianni) ile tanışır. Çok geçmeden Gabriele''nin cinsel tercihi ve antifaşist tutumu yüzünden işini kaybettiğini öğrenecek, kendisinden çok farklı bu erkeğin çekimine kapılacaktır. Alışılmadık ilişki üzerinden son derece başarılı bir faşizm eleştirisi yapan Özel Bir Gün, İtalyan sının iki ünlü oyuncusunun benzersiz performansı ile akıllarda yer ediyor.

Yönetmen: Ettore Scola

Senaryo: Ettore Scola , Ruggero Maccari, Maurizio Costanzo

Oyuncular: Patrizia Basso , Françoise Berd , John Vernon, Marcello Mastroianni, Sophia Loren

Filmin Türü: Drama 0,

Orijinal Adı: A Special Day/ Una giornata particolare

Yapımcı Firma: Compagnia Cinematografica Champion

Yapım Yılı: 1977

Yapım Ülkesi: İtalya, Kanada

Orijinal Dili: İtalyanca

Filmin Süresi: 110 dk.

Dağıtıcı Firma: 0

Özel Bir Gün Filmi

Kaynak: InterSinema.com

Son Dakika Sinema Özel Bir Gün Filmi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Mesut Özil, "Geçmiş ve gelecek" mesajıyla Fenerbahçe formalı fotoğrafını paylaştı Son Dakika: Sosyal medya devi Facebook, Türkiye'ye temsilci atayacak ABD'de bir kişi korona korkusundan 3 ay havalimanında yaşadı Son Dakika! Kartepe'de 13 Ocak'ta kaybolan doktorun cansız bedenine ulaşıldı Son Dakika! Bahçeli'den Özdağ'a yapılan saldırıyla ilgili açıklama: Kim neye maruz kalmışsa önce etrafına baksın Ahmet Özhan 39 yıl sonra Tövbeler Olsun dizisinin kadrosuna dahil oldu Yaptığı tespite gülerek karşı verilmesi Doğu Perinçek'i sinirlendirdi: Haddini bil, otur orada adam gibi Arkadaşı tarafından eve kilitlenen kadını itfaiye ekipleri kurtardı