(Özel Haber) Ferdane Teyzenin İmdadına 112 Yetişti - Son Dakika

(Özel Haber) Ferdane Teyzenin İmdadına 112 Yetişti

18.01.2012 15:26
(Özel Haber) Ferdane Teyzenin İmdadına 112 Yetişti, System.String[]

Zonguldak'ta bir metreyi bulan kar nedeniyle diyalize gidemeyen Ferdane teyzenin imdadına, sağlık ekipleri paletli ambulansla yetişti.

Zonguldak'ta bir metreyi bulan kar nedeniyle diyalize gidemeyen Ferdane teyzenin imdadına, sağlık ekipleri paletli ambulansla yetişti.

Zonguldak'ta aralıksız yağan kar yağışı nedeniyle, 9 yıldan bu yana diyalize giren 85 yaşındaki Ferdane Değirmenci, diyaliz merkezine gidemedi. Kozlu beldesine bağlı İhsaniye Mahallesi Zeytindalı Sokak'ta kızı Fatma Aydın ile birlikte ikamet eden Ferdane Değirmenci'nin sağlık durumu kötüleşince, diyaliz merkezi, belediye, itfaiye ve 112'ye haber verildi.

Ekiplerin, kar kalınlığını bir metreyi bulduğu mahalleye girememesi üzerine devreye Sağlık Bakanlığı'nın Zonguldak için gönderdiği paletli ambulans girdi. Greyderin dahi girmediği yolda ilerleyen sağlık ekipleri, diğer ekipler ile birlikte Ferdane Değirmenci'nin evine ulaştı. Araç yolunun olmadığı evin önünde, yere serdikleri şişme sedye ve battaniyeye yatırılan Ferdane Değirmenci, yaklaşık 400 metre yol yürüyerek ambulansa ulaştı.

Paletli ambulansa bindirilen Ferdane Değirmenci'ye kendisinin baktığını söyleyen kızı Fatma Aydın, "Annem üç dört günden bu yana diyalize giremedi. Yaklaşık 9 yıldan bu yana diyaliz hastası, burada kar yokken bile el arabası ile annemi eve çıkartıyorduk. Kar yağınca tamamen hayat durdu. Çok şükür ekipler geldiler de annemi diyaliz merkezine yetiştirdiler. Tek isteğim annem iyileşsin" diye konuştu.

Ambulansa bindirilen Ferdane Değirmenci, diyaliz merkezinin yolunu tuttu. - ZONGULDAK

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel (Özel Haber) Ferdane Teyzenin İmdadına 112 Yetişti - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var