Marmaris'te Korkutan Deniz Suyu Çekilmesi - Son Dakika

Marmaris'te Korkutan Deniz Suyu Çekilmesi

23.02.2015 09:23
Marmaris'te Korkutan Deniz Suyu Çekilmesi

Türkiye'nin gözde tatil merkezlerinden Muğla'da deniz suyunun 10 metre çekilmesiyle tekneler karaya oturdu, kıyıda küçük adacıklar oluştu.

Türkiye'nin gözde tatil merkezlerinden Muğla'nın Marmaris ilçesinde Karacasöğüt, Hisarönü ve Orhaniye Mahallesi kıyısında deniz suyunun 4 metreden 10 metreye kadar çekilmesiyle birlikte tekneler karaya oturdu, kıyıda küçük adacıklar oluştu. Deniz suyunun çekilmesi üzerine, deprem olacak yorumları yapılması bölge halkını tedirgin etti.

10 METREYE KADAR ÇEKİLDİ

Marmaris'e bağlı Karacasöğüt, Hisarönü ve Orhaniye Mahallesi kıyısında suyun kıyıdan yaklaşık 4 metre kadar çekilmesiyle birlikte tekneler karaya oturdu, denizin ortasında adacıklar meydana geldi. Deniz suyunun bazı bölgelerde 10 metreye kadar çekilmesi dikkat çekti.

"SONUCUNU MERAKLA BEKLİYORUZ"

Karacasöğüt Mahallesi'nde yaşayan Onur Deniz, birkaç yıl önce buna benzer bir çekilmenin yaşandığını belirterek, sonucunu merak ettiklerini söyledi. Hisarönü köyünde yaşayan Adnan Yücel de, sahile indiklerinde suyun belirgin bir şekilde çekildiğini fark ettiklerini kaydetti.

FAY HATTINDAN MI KAYNAKLANIYOR?

Daha önce buna benzer bir çekilmeye şahit olduğunu belirten Yücel, ancak bu seferki çekilmenin diğerlerinden daha fazla olduğuna vurgu yaptı. Yücel, çekilmenin Gökova körfezindeki fay hattının da aktif olmasından dolayı kaynaklanabileceğini öne sürdü.

YORUMLAR
500
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Marmaris'e Gönderdiği Ekip Dönüş Yolunda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Marmaris'e Gönderdiği Ekip Dönüş Yolunda Son dakika haberleri: Yangın savaşçılarının nöbeti devam ediyor Son dakika haberleri: Yangın savaşçılarının nöbeti devam ediyor Marmaris'teki orman yangınına günde 2 saat uyuyarak müdahale ettiler Marmaris'teki orman yangınına günde 2 saat uyuyarak müdahale ettiler
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Marmaris'te Korkutan Deniz Suyu Çekilmesi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement