Sırrı Sakık'ın Kardeşi Namık Sakık, AK Parti'ye Üye Oldu - Son Dakika

Sırrı Sakık'ın Kardeşi Namık Sakık, AK Parti'ye Üye Oldu

23.02.2015 14:31

Ağrı Belediye Başkanı HDP'li Sırrı Sakık'ın kardeşi Namık Sakık, AK Parti Muş İl Başkanlığı'na gelerek üye oldu ve "Ben Tayyip'çiyim, bu yolda ilerleyeceğim" dedi.

Ağrı Belediye Başkanı HDP'li Sırrı Sakık'ın kardeşi Namık Sakık, AK Parti Muş İl Başkanlığı'na gelerek üye oldu. Sakık, "Ben hür irademi kullanıyorum, ailem beni de hor görmesinler, affetsinler. Ben Tayyip'çiyim ve bu yolda ilerleyeceğim." dedi ve üye kaydı kağıdını imzaladıktan sonra kaydı yapıldı ve AK Parti rozeti taktı.

"BARIŞ OLMAZSA HİÇBİR ŞEY OLMAZ"

AK Parti Muş Milletvekili Aday Adayı Namık Sakık, Muş'a geldi. İlk olarak AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Namık Sakık, Merkez İlçe Başkanı Halil Subaşı ve il genel meclisi üyeleriyle sohbet etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önünün defalarca kesilmeye çalışıldığını savunan Namık Sakık, "Sosyal demokratlar, sosyalistler, bu şahsiyeti, bu iktidarı hazmedemiyorlar. Gezi olaylarında bunu organize ettiler başaramadılar, paralel yapıda organize ettiler başaramadılar, MOSSAD'la işbirliği yaptılar başaramadılar. Kobani olaylarında yapmak istediler başaramadılar. Bu halk bunu görmeli, bunu halka sunmalısınız. Sen bölgede barış rüzgarları estirmezsen, barışı sağlamazsan hiçbir şey yapamazsın. Biz hepimiz bu gemideyiz, gemi su alırsa hepimiz batacağız" dedi.

"BEN TAYYİP'ÇİYİM"

Daha sonra İHA muhabirinin sorularını cevaplandıran ve kendisini 'Tayyipçi' olarak tanımlayan Sakık, sözlerini şöyle sürdürdü, "Ben cumhurbaşkanlığı seçiminde televizyoncular, AK Parti'yi, Tayyip Bey'i neden tercih ettiğimi sordular. Ben, bu bölgenin çocuğuyum. Acılar gördüm, köy yakmalar gördüm, talanı gördüm. Bir tane özel tim Muş'u teslim alıyordu. Bu adam geldikten sonra 5 yıl bunu sıkıntıya soktular. Paralel yapı, Ergenekon, çeteler bu adamı sıkıntıya soktu ama bu direndi. 'Ben elimi bu taşın altına koymayacağım, gövdemi koyacağım' demişti. Eğer böyle bir lider gövdesini barış için taşın altına koyuyorsa, biz koymuyorsak onursuzluktur. Ben onun için buradayım."

"GÜÇLÜ BİR AK PARTİ YAPACAĞIZ"

AK Parti'nin 400 milletvekiliyle parlamentoya gitmesi gerektiğini savunan Sakık, "AK Parti'yi tercih etmemin sebebi, AK Parti'nin politikası. Sağlıkta, eğitimde, ulaştırmada, çok iyi şeyler görüyorum. AK Parti, 20'ye yakın arkadaşımızı davet etti. Bize ne görev verirler onu bilmiyorum. Herkes İstanbul'u, Ankara'yı tercih etti, ben de Muş'u tercih ettim. Kim gelirse gelsin, beraber çalışacağız, güçlü bir AK Parti yapacağız. 400 milletvekiliyle parlamentoya gitmeli, yeni anayasa değiştirmeli, genel af ilan etmeli, barış sürecini bitirmeli. Biz bunları istiyoruz. Biz üzüm yemek istiyoruz, bağcıyı dövmek istemiyoruz. Milletvekili çok önemli bir olgu değil. Beni iyi bir lider yönetsin bana yetiyor. Bana huzur versin. Bundan dolayı AK Parti'yi tercih ettim" diye konuştu.

"SOY İSMİM, AİLEM, PKK İLE EŞLEŞMİŞ BİR AİLEDİR"

Sakık, "Soy ismim, ailem, PKK ile eşleşmiş bir ailedir. Bölgede PKK ile eşleşmiş aşiretler, aileler var. Ben barış istiyorum. Ben Sakık'ım doğru da, Sakık olduğum için önümü görmemek diye bir hakkım yok. Ben önümü görüyorum. Benim ağabeyim öldürüldü, ben Mersin'de yaşıyordum, gece kapım çalınıyordu, özel tim geliyordu. Evimi kaçırdım. Ben Ankara'ya gittim gece ofisimin kapsını kırıyorlardı. Ben güçlü bir AK Parti'nin bu ülkede, barışı sağlayacağına inanıyorum. Diğer partiler bunu yapamaz. Yani Sakık olduğum için başka partide olmayacağım diye slogan da insanlara yakışmıyor." dedi.

"AİLEM BENİ AFFETSİN, FAZLA KIZMASIN"

Ailesinin kendisine kızmamasını isteyen ve ağabeylerine saygısı olduğunu ifade eden Namık Sakık, şunları kaydetti: "Herkesin hür bir iradesi var. Özgürlük diyoruz, demokrasi diyoruz, kardeşlik diyoruz, herkes eşittir diyoruz, e bıra (kardeş) herkes de özgür hür iradesini kullansın. Ben de bu hakkımı kullanıyorum, beni de hor görmesinler, affetsinler. Hepsi de benim büyüğümdür, ağabeyimdir, saygı duyuyorum. Bir sorun da yoktur. Herkes hür iradesini kullanıyor. Benim ağabeyimdir Ağrı'dadır, saygı duyuyorum. Ağabeyim buradan Ağrı'ya gidiyor Ağrılılar sahip çıkıyor belediye başkanı yapıyor. Ben Sakık'ım sen illa HDP'li olacaksın, yok bende bu. İlla HDP'li ol diyorlar. Bende böyle bir şey yok. Bu alanda düşüncelerim bu. Ailem bana kızıyorsa beni de affetsinler fazla kızmasınlar."

Namık Sakık, yaptığı açıklamanın ardından AK Parti'ye üye oldu. Merkez İlçe Başkanı Halil Subaşı, üye kaydı yapılan Namık Sakık'a AK Parti rozeti taktı.

Sırrı Sakık'ın Kardeşi Namık Sakık, AK Parti'ye Üye Oldu
Sırrı Sakık'ın Kardeşi Namık Sakık, AK Parti'ye Üye Oldu
Sırrı Sakık'ın Kardeşi Namık Sakık, AK Parti'ye Üye Oldu
Sırrı Sakık'ın Kardeşi Namık Sakık, AK Parti'ye Üye Oldu
Sırrı Sakık'ın Kardeşi Namık Sakık, AK Parti'ye Üye Oldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sırrı Sakık'ın Kardeşi Namık Sakık, AK Parti'ye Üye Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti 00:21 Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar 23:30 Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! 22:26 Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! "Siz Amerika'nın hizmetkarısınız" deyince milletvekilleri buz kesti
Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan 20:50 Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan "Göster cep telefonunu" tepkisi Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 18:11 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Barınamıyoruz" eylemlerine tepki: Hayatınız yalan Cinsel ilişki sırasında balkondan düşen kadın, son model arabayı pert etti 16:07 Cinsel ilişki sırasında balkondan düşen kadın, son model arabayı pert etti
10 gün önce evlenen doktor çiftin 4 bilezik için yaptığı kavgada kan aktı: 4 yaralı 15:47 10 gün önce evlenen doktor çiftin 4 bilezik için yaptığı kavgada kan aktı: 4 yaralı 3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı 14:34 3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı
Advertisement