Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit polislere karanfil - Son Dakika

Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit polislere karanfil

15.07.2019 14:20
Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit polislere karanfil, System.String[]

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti, şehitlerin fotoğraflarının bulunduğu alana karanfil bıraktı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti, şehitlerin fotoğraflarının bulunduğu alana karanfil bıraktı.
TBMM Başkanı Şentop ve Soylu, darbe girişiminde 44 polisin şehit olduğu Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti. Şentop ve Soylu, şehit olan özel harekatçıların fotoğraflarının bulunduğu platforma karanfil bırakıp, darbe gecesinden kalan ve bombanın yaydığı ısıdan dolayı eriyen silahların sergilendiği Özel Harekat Başkanlığı Müzesini gezdi. Şentop, müzedeki anı defterine şunları yazdı: "Aziz milletimizin şerefli evlatları; 15 Temmuz gecesi istiklalimize, irademize ve vatanımıza kasteden hainlerin karanlık tertibine karşı canlarınızı siper ettiniz ve şehadete yükseldiniz, milletimiz uğradığımız ihanetin faillerini unutmadığı gibi siz kahramanlarını da gönlünün en üst müstesna mevkiinde tutmakta ve bağrından sizleri çıkardığı için gurur duymaktadır. Size vatan müdafaasını vazife bilmeyi öğreten şuuru, ahlakı ve imanı tazimle selamlıyoruz. Sizler artık Allah'ın rahmetine ve Peygamberin şefaatine emanetsiniz. Milletimiz, hatıranıza ve bu uğurda canınızı adadığınız mukaddesata merbuttur, sadıktır ve böyle kalmaya da kararlıdır. Ruhuz şad, şehadetiniz makbul olsun."

GÖRÜNTÜLER GEÇİLDİ

Aslıhan ALTAY KARATAŞ-Kaan ULU/ ANKARA,


- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit polislere karanfil - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Diyanet'ten 'Cuma namazı' açıklaması: Karantina şartlarına riayet edilmesi dinen zorunludur Son Dakika: Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak açıklama: Asgari ücret belirlenirken geçim şartları dikkate alınmalı Baraj gölünde kaybolan kadının köprüden atlama anı kamerada Erdoğan'ın imzasıyla İstanbul'daki dev arazi ünlü iş adamı Ethem Sancak'ın yeğeninin şirketine tahsis edildi İstanbul Havalimanı'nda değeri 13 milyon 800 bin lira olan 17 kilogram sıvı kokain ele geçirildi Bakan Koca, merak edilen konuya açıklık getirdi: Koronavirüs aşısı yaptırmak zorunlu olmayacak Gaz şikayetiyle gitti, karnından çıkan doktorları bile şaşırttı: 3 yenidoğan bebek büyüklüğünde ABD'de senato savunma bütçesine onay verdi, Türkiye'ye yaptırımın önü açıldı