Özel İzinle Cezaevinden Çıkan Nişanyan, Sırrı Süreyya ile Parti Verdi, Dansöz Oynattı! - Son Dakika

Özel İzinle Cezaevinden Çıkan Nişanyan, Sırrı Süreyya ile Parti Verdi, Dansöz Oynattı!

23.12.2015 21:20

Yaptırdığı kaçak inşaat nedeniyle 11 buçuk yıl hapse mahkum olan yazar Sevan Nişanyan, özel izinle cezaevinden çıkıp dansözlü doğum günü partisi yaptı. Ortamda Sırrı Süreyya Önder de vardı.

Şirince'de kaçak inşaat yaptırdığı gerekçesiyle 11 buçuk yıl hapse mahkum edilen yazar Sevan Nişanyan, özel izinle cezaevinden çıkarak doğum gününü kutladı. Nişanyan'ın doğum gününde HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder de oradaydı.

DANSÖZ OYNATTILAR

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre Nişanyan'ın 60'ıncı yaş partisine katılanlar arasında HDP'li vekiller Sırrı Süreyya Önder, Garo Paylan, yazar Hasan Cemal ve Hayko Bağdat da vardı.

Özel İzinle Cezaevinden Çıkan Nişanyan, Sırrı Süreyya ile Parti Verdi, Dansöz Oynattı!

"ZANNEDİYORUM TÜRKİYE'DE İLK OLDUM"

Doğum günü partisine gelen dansözle dans eden Nişanyan, "Zannediyorum tarihte ilk kez Türkiye'de cezaevinde olup da, papyon, kravatla dansöz oynatan bir kişi olmanın onurunu yaşadım" dedi.

Özel İzinle Cezaevinden Çıkan Nişanyan, Sırrı Süreyya ile Parti Verdi, Dansöz Oynattı!
"BUNUNLA BAŞA ÇIKMAK KOLAY DEĞİL"

Son iki yıldır cezaevinde tutulan Nişanyan, artık bürokrasiyle mücadeleyi kazanmanın mümkün olmadığına inandığını belirtti.

Nişanyan, şunları söyledi:

"Türkiye'yi yöneten bürokrasidir, bürokrasi ise en cahil, en korkak ve en yeteneksizin egemen olduğu sistemin adıdır. Korkudan ve beceriksizlikten dolayı her türlü insani duyguyu kaybetmiş olan ve sadece küçük çıkarlarıyla hareket eden insanlardan oluşan bir ağdır. Türkiye'yi yöneten bunlardır. Türkiye'yi yöneten dehşetli cahil, korkak, yaşamdan hiçbir beklentisi olmayan, sizden benden daha fazla korkan; bir takım çapsız ve cahil 3 milyon kişilik ordunun kontrolündedir. Bununla başa çıkmak kolay değildir. Bürokrasiyle mücadeleyi kazanmanın imkanını göremiyorum."

Özel İzinle Cezaevinden Çıkan Nişanyan, Sırrı Süreyya ile Parti Verdi, Dansöz Oynattı!

YORUMLAR (88)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
EBBL'de Grup Şampiyonu Söke Belediyespor oldu EBBL'de Grup Şampiyonu Söke Belediyespor oldu Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Zaman: 'Güçlü ve dengeli büyüme eğilimi ilk çeyrekte de sürüyor' Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Zaman: 'Güçlü ve dengeli büyüme eğilimi ilk çeyrekte de sürüyor' YÜKSEKOVALI ÖĞRENCİ, Pİ SAYISIYLA TÜRKİYE REKORU KIRDI YÜKSEKOVALI ÖĞRENCİ, Pİ SAYISIYLA TÜRKİYE REKORU KIRDI

Son Dakika Güncel Özel İzinle Cezaevinden Çıkan Nişanyan, Sırrı Süreyya ile Parti Verdi, Dansöz Oynattı! - Son Dakika


Advertisement