Kar kütlelerinin altında kalmaktan son anda kurtuldular - Son Dakika

Kar kütlelerinin altında kalmaktan son anda kurtuldular

4 gün önce

Kar kalınlığının 2 metreyi geçtiği Bitlis şehir merkezinde tek katlı evler kara gömülürken, iki arkadaş ise çatıdan düşen kar kütlelerini kayda aldığı esnada kütlelerin altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Bitlis'te Fatih Bilgiç adlı vatandaş kar yağışını cep telefonu ile görüntülerken, metrelerce yükseklikten düşen kar kütlelerinin altında kalmaktan arkadaşıyla birlikte son anda kurtuldu. Olay anı cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

"ALLAH BİZİ KURTARDI"

Kar kütlelerinin altında kalmaktan kurtulan Fatih Bilgiç, "Bugün öğle saatlerinde çatıdan düşen kar kütlelerini fark ettiğimde telefonumla hemen çekmeye çalıştım. Öncesinde küçük küçük düşen kar parçaları bir anda hızlı hızlı gelip tonlarca ağırlığında bir kütle haline geldi. Kendimizi düşen kar kütlesinden iyi bir şekilde korumaya çalıştık. Çekim anında farkında olmamıza rağmen Allah bizi kurtardı. Şunu da belirtmek istiyorum ki çatıdan düşen karlara insanların çok daha dikkat etmesi gerekiyor. Çok daha kötü sonuçlar doğurabilir" dedi.

Kar kütlelerinin altında kalmaktan son anda kurtuldular
Haber Yayın Tarihi: 13.02.2020 04:45 Kaynak: İHASon Dakika

Bakan Pakdemirli: Her hayvanın kulağına veterinere SMS atan cep telefonu takacağız
İsrail askerleri, Hamas'ın gönderdiği kadın fotoğraflarıyla tuzağa düştü Jandarma uzman çavuş, telefondaki tartışmanın ardından tabancasıyla intihar etti Bitlis'te meydana trafik kazasında, aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti