Son Dakika Haberleri: Van'da, Ekiplerin 3 Kilometrelik Su Kanalında Aradığı Kayıp Çocuk Evin Dolabından Çıktı

Van'da, Ekiplerin 3 Kilometrelik Su Kanalında Aradığı Kayıp Çocuk Evin Dolabından Çıktı

8 ay önce

Van'da kaybolan 6 yaşındaki çocuk, ekipler 3 kilometrelik su kanalında arama yaparken evin dolabından çıktı. Çocuğun ailesi sevinçten gözyaşları döktü.

Van merkez Edremit ilçesinde kaybolan 6 yaşındaki çocuk, jandarma, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), polis ekipleri ve vatandaşlar arama yaparken evin dolabından çıktı, çocuğun ailesi sevinç gözyaşları döktü.

AİLE ÇOCUKLARINI BULMAK İÇİN MAHALLEYİ ARADI

Olay, ilçeye bağlı Süphan Mahallesinde meydana geldi. 6 yaşındaki Mevlüt Buldu, akşam saatlerinde arkadaşları ile oyun oynadıktan sonra evine gitti. Akşam olunca aile küçük Mevlüt'ü evde görmeyince mahalle ve evin etrafını aradı.

JANDARMA EKİPLERİ KANALA GİREREK 3 KİLOMETRE SUDA ARAMA YAPTI

Olumlu netice alamayan aile durumu yetkililere bildir. jandarma, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), polis ekipleri kısa süre bölgeye gitti. Aile ve vatandaşlardan onu hakkında bilgi alan ekiplerin bir kısmı ev ve yakın çevreyi, bir kısmı evin yanından geçen kanalda aramaya başladı. Jandarma insana duyarlı köpeğinde katıldığı aramada bir netice alamayan ekipler, bölgeye jandarma su altı ekiplerini istediler. Jandarma su altı ekibi kanala girerek yaklaşık 3 kilometre suda arama yaptı.

KÜÇÜK MEVLÜT'ÜN, ODADAKİ DOLABA GİRİP UYUYAKALDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Ekipler, arama yaparken, aile ve yakınları sabırsızlıkla gelecek güzel bir haberi bekledi. Saatler 23: 35'i gösterirken evden büyük çığlıkların çıkması üzerine arama yapan bütün ekipler eve doğru koşmaya başladı. Küçük Mevlüt, akşam eve geldiğinde odadaki dolaba girip uyuyakaldı.

BABA, OĞLUNU GÖRÜNCE SEVİNÇTEN BAYILDI

Uykusunu alıp dolaptan çıkan Mevlüt'ü gören kalabalık sevinçten çığlık atarken, baba İlhan Buldu oğlunu sağ salim görmesiyle bayıldı. Odadakiler su ve kolonya dökmesiyle baba Buldu kendine geldi. Çocuğunu kucağına alan aba Buldu, oğlunu doyasıya öptü. Aile ve yakınları, kaybolan Mevlüt için gözyaşı dökerken, bu kez bulunduğu için sevinç gözyaşları döktüler. Baba Buldu ve dede emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Çocuğun bulunmasıyla aramaya katılan ekipler, normale dönerken, olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

Haber Yayın Tarihi : 20.09.2018 01:19 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Başakşehir'de Arda Turan Depremi! Yollar Ayrılıyor Erzurum'da Kaybolan 4 Yaşındaki Furkan Yiğit'in Babası Tutuklandı Ünlü Sunucu Nazlı Çelik, Haberi Sunarken Kendini Tutamadı: Allah Belanı Versin