Son Dakika Haberleri: Mahallede sabaha kadar sopalı 'saldırgan köpek' nöbeti!

Mahallede sabaha kadar sopalı 'saldırgan köpek' nöbeti!

7 gün önce

Kağıthane'de, bir grup köpeğin insanlara saldırdığını ve kedileri öldürdüğünü söyleyen mahalleliler, sopayla nöbet tutmaya başladı. Genç yaşlı herkesin gece geç saatlere kadar sokağa çıktığı mahallede vatandaşlar, saldırgan köpekler konusunda bir çözüm bulunmasını istiyor.

İstanbul Kağıthane'de, bir grup köpeğin insanlara saldırdığını ve kedileri öldürdüğünü söyleyen mahalleliler, sopayla nöbet tutmaya başladı.

Kağıthane Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, saldırgan ve başıboş bir grup köpeğin kedileri öldürdüğü ve insanlara saldırdığı gerekçesiyle gece boyunca nöbet tutuyor. Ellerindeki sopa ve taşlarla sokakları dolaşan vatandaşlar, gece geç saatlere kadar bekliyor. Kimisinin elinde sopa, kimisinin elinde taş sokak sokak gezerek, saldırgan köpeklerin mahalleye girmesini engellemeye çalışıyor. Ramazan ayından beri bu durumun devam ettiğini belirten mahalleli, durumun özellikle gece saatlerinde yaşandığını belirtti.

Tedirgin olduklarını belirten mahalle sakinleri, köpeklerin daha önce birçok kişiye saldırdığını ve bu yüzden hastaneden rapor aldıkların belirtti.

"ADETA TERÖR ESTİRİYORLAR"

Yaklaşık iki buçuk aydır sabah saatlerine kadar ayakta nöbet tuttuklarını dile getiren mahalle sakini Salim Tasaroğlu, "Aşağı yukarı Ramazan ayından beri, iki buçuk aydır bu köpeklerle ilgili bir sorunumuz var. Kedileri öldürüyorlar, en az 7-8 kedi ölüsünü ben götürdüm. Benim iki tane kedimi camdan aldılar. Yani bu köpekler 2 buçuk aydır terör estiriyorlar. İnsanları ısırıyorlar, insanlar hastaneden rapor aldıkları halde yine de bir sonuç alamadık. O kadar yere müracaat ettik ama sonuç alamadık. Genelde gece 00.00-01.00 gibi geliyorlar, gün aydınlanana kadar devam ediyor. Sabah 05.00'a kadar sürekli biz böyleyiz. Köpekleri kovalıyoruz, hayvanlara zarar vermesin diye. Ne uykumuz var, ne bir şeyimiz var. İnsanlara da saldırıyorlar, en az 10 tane ısırılmış halde hastaneden rapor alan insan var" diye konuştu.

"KESİMİ CAMIN ÖNÜNDEN ALDILAR, BAKTIĞIMIZ İKİ KÖPEĞİ DE ÖLDÜRDÜLER"

Sabah saatlerine ellerinde sopalarla ayakta durduğunu belirten 60 yaşındaki Nazar Tasaroğlu, "Çocuklarım, eşimle saat 04.00'e kadar nöbet tutuyoruz. Saat 04.00'te buraya geliyoruz, benim kedimi camımın önünden aldılar. Biz her yere başvurduk, her yerde talepte bulunduk kimse yardım etmedi. Sabahlara kadar ne yatmam var, ne evde huzurum var, ne sağlığım kaldı. Ben ameliyat olacağım bacağımdan, bir bacak üzerinde koşarak buraya geliyorum. Öyle zaman geliyor ayağıma terlik alamıyoruz, üzerimize bir şey alamıyoruz. Allah rızası için bunları bir yere alsınlar, aldıkları yerden bırakmasın. Onlar buranın köpeği değil, biz iki tane köpek bakıyordu, onlar da yok, onları da öldürdüler. Kim getirdi, bunlar insanlara da saldırıyorlar" ifadelerini kullandı.

Köpek veya hayvan düşmanı olmadıklarını ancak gözleri önünde kedilere saldırı olduğu için tedirgin olduklarını anlatan mahalle sakini Arkın Yılmaz, köpekler öldürülmeden nitelikli bir çözüm istediklerini kaydetti. Yılmaz,"Bir grup köpek, ramazan ayından bu yana kedilere saldırmak suretiyle, daha önce insanlara da saldırmışlığı var ama gözümüzün önünde daha çok kedilere saldırdığı için çok tedirginiz. Bu ve buna benzer sorunları çözmekle görevlileri göreve davet ediyoruz. Burada kedi ve köpek haklarının gözetilmesini istiyoruz. Biz köpek düşmanı değiliz ama adeta örgütlü bir şekilde kedileri öldürüyorlar. ve bu bizi tedirgin ediyor, çocuklara da saldıra bilirler. Kedi, köpek ve hayvan haklarına uygun ama insanların da haklarına uygun bir şekilde bir çözümün üretilmesi" açıklamalarında bulundu.

Mahallede sabaha kadar sopalı 'saldırgan köpek' nöbeti!
Haber Yayın Tarihi: 12.07.2019 09:01 Kaynak: İHA

YORUMLAR (5)
  • Muzdarip: Aynı durum datçada var,ama onlar sokağa salınmış sözde sahipliler.aksam olunca evden çıkmak zor.kopek saldırdığında korunmak için host desen bu sefer sözde sahibi saldırıyor.sen köpeğine host diyemezsin,elini kolunu sallayamazsın diye.Hakaretler ediyor.Belediye aciz,birşey yapmıyor.gecen gün bir bayanı elinden ısırdı sürüklüyordu,ağzından zor alındı.bu sefer sözde sahibi sözlü saldırmaya başladı.lutfen çözüm. Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
  • Abdurrahman düşüngen: Hayvanseverleri çağırın nöbet tutsunlar.Ama burada faydalanacak mani yok.O nedenle gelmezler.! Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
  • osman: yalnız mahalleyi tebrik ederim. diğer hayvanları korumak i,çin ayaklanmışlar helal olsun. bizim üsküdar olsa anca izler. kağıthaneyi sevdim hee şuan. biz de de ölmüş mü, ölmediyse öldür.. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • zoruna mi gitti: ne yapacaktik istanbulu suriyelilerle mezbelelige cevirenleri mi sececektik 9 2 Yayından Kaldır


Erhan Çelik'ten gözaltı iddiasına sert tepki Önce öldürüp, sonra yakmışlardı! Dehşetin tutuklu tek sanığı şarkıcı Tarkan'ın kuzeni tahliye edildi Günlerdir haber alınamayan kadının evinde satırla öldürüldüğü tespit edildi Ölü orkinosu evine götürdü! Sahil güvenlik takip edip kapısına dayandı