Özel Mutafoğlu İlköğretim Okulu'nda "Hayata Hazırlık" Projesi - Son Dakika

Özel Mutafoğlu İlköğretim Okulu'nda "Hayata Hazırlık" Projesi

12.01.2012 18:01
Özel Mutafoğlu İlköğretim Okulu'nda

Özel Mutafoğlu İlköğretim Okulu 1.sınıf öğrencilerini, "Hayata Hazırlık" projesiyle hayata hazırlıyor.

Özel Mutafoğlu İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencilerini, "Hayata Hazırlık" projesiyle hayata hazırlıyor.

Okul Müdürü Erol Özdem, konuya ilişkin yaptığı açıklamada,, öğrencilerin günlük hayatta karşılaşabilecekleri durum ve sorunların üstesinden gelmesi ve öğrendikleri bilgileri günlük hayatta kolaylıkla kullanmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen hayata hazırlık dersinde, yemek pişirmeden, musluk takmaya, düğme dikmekten, çiçek dikmeye kadar hayatta her an karşılaşabilecekleri konularda haftada bir saat eğitim gördüklerini belirtti.

Özdem, bu projeyle, öğrencileri hayata hazırlamak için küçük yaşlarda ev işlerinde ailelerine yardım etmelerini sağlamayı planladıklarını dile getirdi.

Öğrencilerin iyi, sosyal ve başarılı insan olmalarını hedeflediklerini ifade eden Özdem, "Okulumuz aile merkezli bir eğitim-öğretim modeli ortaya koyuyor. Yaptığımız sosyal etkinliklerle öğrencilerimize belli kazanımları yüklemeyi hedeflerken aileleri de bir araya getiriyoruz." dedi.

Okulun Eğitim Koordinatörü ve İngilizce Öğretmeni Davut Ülker de, Türkiye'de uygulaması ilk olan "Hayata Hazırlık" projesiyle öğrencileri tanıştırdıklarını, yapılan etkinliğin öğrenciler üzerinde etkili olduğunu ve bu tip uygulamaların onlara şimdiden bazı sorumluluklar yüklediğini kaydetti.

- GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Özel Mutafoğlu İlköğretim Okulu'nda 'Hayata Hazırlık' Projesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Arsenal'li Mesut Özil'in adı ABD ekibi DC United ile anılıyor Son Dakika: Azerbaycan ordusu 21 köy ve 1 kasabayı işgalden kurtardı Gürcistan'da rehine krizi sürüyor! Yaşlı bir kadın serbest bırakıldı Aracın arkasına asılan çocukların oyunu yürekleri ağza getirdi Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret