Özel Şifa Sağlık Koleji Açıldı - Son Dakika

Özel Şifa Sağlık Koleji Açıldı

07.09.2012 17:00
Özel Şifa Sağlık Koleji Açıldı, System.String[]

Antalya'da 11 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Özel Şifa Sağlık Koleji, 3 milyon TL'lik yatırım maliyetiyle hizmete girdi.

Antalya'da 11 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Özel Şifa Sağlık Koleji, 3 milyon TL'lik yatırım maliyetiyle hizmete girdi.

Sağlık sektöründeki personel açığına cevap vermek ve kaliteli ara eleman ihtiyacına çözüm sunmak amacıyla Antalya'da açılan Özel Şifa Sağlık Koleji, 5 bini kapalı, 6 bini de açık olmak üzere toplam 11 bin metrekarelik bir alana kuruldu. 40 derslik, 3 modern laboratuvar ve 2 adet uygulama atölyesinde akıllı tahta ile eğitim verilen kolejde, hemşirelik başta olmak üzere, Acil Tıp Teknisyenliği (ATT), radyoloji teknisyenliği ve anestezi teknisyenliği bölümleri bulunuyor.

Okulun kurucusu Murat Şahin, yüzde yüz iş garantili bir kurumda eğitim alma fırsatının kaçırılmaması gerektiğini, yatırımın Antalya ve Türkiye istihdamına ciddi bir ivme katacağını belirtti. İngilizce ve Almanca yanı sıra Antalya'da çok geçerli olan Rusça dilinde de eğitim verileceğini belirten Şahin, "Rus dilinde eğitim veren başka bir sağlık lisesi yok. Bu özelliğimizle de fark yaratıyoruz. Şifa Koleji'nden mezun olanlar, kısa zamanda iş bulabilecekler. Uzun süredir velilerden böyle bir okul talebi alıyorduk. Sağlık sektöründeki potansiyeli görerek bu okulu açmaya karar verdik. Şu anda kadromuz ve her türlü imkanımızla hazırız. Başarı dolu bir gelecek için bizi tercih edecek öğrencilerimizi bekliyoruz." dedi.

Özel Şifa Sağlık Koleji Açıldı
Özel Şifa Sağlık Koleji Açıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Özel Şifa Sağlık Koleji Açıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı Eski eşini öldürdüğünü soğukkanlılıkla anlattı: Erkeklerin numaralarını kadın ismiyle kaydetmiş