Atılan tokat sonucu hayatını kaybeden adamın ailesi, 200 bin lira ve 20 koyun istedi - Son Dakika

Atılan tokat sonucu hayatını kaybeden adamın ailesi, 200 bin lira ve 20 koyun istedi

2 ay önce

İzmir'de yanında çalışan işçisine tokat atarak ölümüne sebep olduğu iddia edilen sanığın yargılandığı davada, hayatını kaybeden kişinin yakınları şikayetlerinden vazgeçmek için 200 bin TL para ve 20 koyun istedi.

İzmir'de yanında çalışan işçisini darp ederek ölümüne sebep olduğu iddia edilen Hasan Yücel'in yargılandığı davada, olayda hayatını kaybeden Mustafa Demir'in yakınları şikayetlerinden vazgeçmek için 200 bin TL para ve 20 koyun istedi. Yargılama sonunda müebbet hapis cezası verilen Yücel'in avukatı, olayın "kasten öldürme" değil kazayla gerçekleştiğini savunarak dosyayı istinafa gönderirken, müvekkilinin diyabet hastası olduğunu ve Türk Ceza Kanunu'nun 34. maddesi gereğince diyabet nedeniyle geçici olarak cezai ehliyetinin ortadan kalkıp kalkmadığının Adli Tıp Kurumundan alınacak raporla tespit edilmesini istedi.

BAŞINI BETON SAKSIYA VURARAK BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ

5 Nisan 2019 gecesi gerçekleşen olayda, Alsancak'ta gece kulübü işleten Hasan Yücel'in yanında çalışan Mustafa Demir tokat atması sonucu dengesini kaybeden Demir, başını beton saksıya vurup beyin kanaması geçirdi ve hayatını kaybetti.

AİLESİ 200 BİN LİRA İLE 20 KOYUN İSTEDİ

Karar celsesinde son sözü sorulan sanık Hasan Yücel, olayda hayatını kaybeden Mustafa Demir'in ailesinin, kendisinden 200 bin TL nakit para ile birlikte 20 koyun istediğini ve bunun karşılığında şikayetlerinden vazgeçeceklerini söyledi. Mustafa Demir'i oğlu gibi sevdiğini ifade eden Yücel, "Mustafa ile tartışmamızın böyle bir sonuca neden olacağı aklımın ucundan geçmiyordu, pişmanım" dedi.

MAHKEME "KASTEN ÖLDÜRME" OLDUĞUNA HÜKMETTİ

Olaya ilişkin yapılan yargılama sonucunda olayın 'kasten öldürme' olduğuna hükmeden İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Hasan Yücel'e müebbet hapis cezası verdi. Mustafa Demir ile Hasan Yücel'in 6 yıldır birlikte çalıştıklarını ve Yücel'in Mustafa Demir'e kalması için ev tuttuğunu anlatan Yücel'in eşi Ayşenur Kuzey, "Eşimin Mustafa ile çok güzel baba oğul gibi bir ilişkileri vardı. Aralarında hiç sorun yoktu. Olay gününü anlata gün talihsiz bir olay gerçekleşti. Hasan, o gün arkadaşları ile yemeğe gidecekti. Mustafa da Hasan'ın yanına gitmiş. Serdar diye birinden 6 bin lira alacağı olduğunu ve Hasan'ın o parayı istemesini söylemiş. Hasan da 'Sonra konuşuruz' demesine rağmen Mustafa ısrar edince Serdar isimli kişiyi de oraya çağırmışlar. Serdar, konuşma esnasında Mustafa'ya borcu olmadığını söyleyerek oradan ayrılmış. Mustafa da herkesin için de küfürler etmeye başlamış. Hasan da Mustafa'yı uyarıp dışarı çıkmasını söylemiş. Mustafa, Hasan'a tahrik edici sözler söylemiş. Birlikte dışarı çıkmışlar. Mustafa, yoldan gelene geçene küfür etmeye başlayınca Hasan da birkaç tokat atmış. Dengesini kaybedip kafasını saksıya vurup beyin kanaması geçirmiş. Bu kasıtlı bir olay değil. Çok üzgünüz. Bu bir cinayet değil kaza" diye konuştu. Kuzey, Mustafa Demir'in kendilerinden istediği 200 bin TL nakit para ve 20 koyunu ise maddi durumları müsait olmadığı için karşılayamadıklarını söyledi.

"6 SAAT BOYUNCA ŞEKER HASTASI MÜVEKKİLİMİN GERİLMESİNE SEBEP OLMUŞ"

Müvekkili Hasan Yücel'in Mustafa Demir'i kasten öldürdüğü kabul edilerek müebbet hapis cezası verildiğini ifade eden avukat Ayşe Ayaz ise "Kararı istinaf ettik. Şuanda yargı süreci devam ediyor. Burada müvekkilimde bir kasıt yok. Ölenle bir baba-oğul ilişkileri var. Olay günü de aralarında bir kavga ortamı yok. Mustafa Demir, Hasan Yücel'in yanından 6 saat boyunca ayrılmayarak şeker hastası müvekkilimin gerilmesine sebep olmuş. Müvekkilimin evine gitmek istediği sırada yüksek sesle konuştuğu için uyarmak istemiş ve tokat neticesinde geriye doğru düşüp başını çarpmış, sonrasında beyin kanaması geçirerek vefat etmiş. Herkes çok üzüldü. Ancak biz olayın kasten öldürme olmadığı düşüncesindeyiz. Tarafların üzüntülerini anlıyoruz. Müvekkilim dava boyunca Mustafa Demir'in ailesinden özür dilemeye çalıştı. Karar sürecinde Mustafa Demir'in ailesi şikayetlerini geri çekmek için müvekkilimden 200 bin TL nakit para ve 20 koyun istediler ama bu istekleri gerçekleştirilmedi" dedi.

CEZAİ EHLİYETİNİN OLUP OLMADIĞI RAPORLA TESPİT EDİLECEK

Davanın istinaf edilmesi için İzmir Bölge Adliye Mahkemesine sunduğu dilekçesinde, olayın tahrik altında gerçekleştiğini ifade eden avukat Ayşe Ayaz, sanık Hasan Yücel'in diyabet hastası olduğunu ve Türk Ceza Kanunu'nun 34. maddesi gereğince Yücel'in diyabet nedeniyle geçici olarak cezai ehliyetinin ortadan kalkıp kalkmadığını, Adli Tıp Kurumundan alınacak raporla tespit edilmesini istedi.

OLAY KAMERALARA DA YANSIDI

Öte yandan, olayın gerçekleşme anına ilişkin kamera kayıtları da ortaya çıktı. 5 Nisan 2019 gecesi gerçekleşen olayda, Hasan Yücel ve Mustafa Demir yanlarında bulunan birkaç kişi ile beraber güvenlik kamerasının açısına giriyor. Yücel ve Demir'in tartıştığının anlaşıldığı görüntülerde Hasan Yücel'in Mustafa Demir'e birkaç tokat atması sonucu, Demir dengesini kaybederek düşüyor. Sokakta bulunan beton saksıya kafasını çarptığı iddia edilen Mustafa Demir fenalaşınca Hasan Yücel, bayıldığını düşündüğü Demir'in başına bidonla getirdiği suyu döküyor. Görüntüler, Mustafa Demir kendine gelmeyince olay yerine çağrılan ambulansa bindirilmesiyle son buluyor.

Atılan tokat sonucu hayatını kaybeden adamın ailesi, 200 bin lira ve 20 koyun istedi

YORUMLAR


Son Dakika

'Evde Kal' uyarılarının dikkate alınmadığı Sivas'ta cadde ve sokaklar dolup taştı
Son Dakika: Dünya genelinde koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 40 bini aştı İspanyol basını yazdı: Rüştü Reçber kritik durumda