Son Dakika Haberleri: Özgecan Aslan Kemerhisar'da Yaşayacak

Özgecan Aslan Kemerhisar'da Yaşayacak

3 yıl önce

1907 ÜNİFEB Niğde Üniversitesi topluluğuyla Kemerhisar Belediyesi ortak projeye imza atarak, geçtiğimiz ay katledilen ve kadın cinayetlerinin sembolü olan Özgecan Aslan için kütüphane açtılar.

Özgecan Aslan Kemerhisar'da Yaşayacak, System.String[]
1907 ÜNİFEB  Niğde Üniversitesi topluluğuyla  Kemerhisar Belediyesi ortak projeye imza atarak, geçtiğimiz ay katledilen ve kadın cinayetlerinin sembolü olan Özgecan Aslan için kütüphane açtılar.

1907 ÜNİFEB  Niğde Üniversitesi Topluluğu geçtiğimiz günlerde  Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı’yı makamında ziyaret ederek Özgecan Aslan isminin yaşatılması noktasında proje geliştirdiler. Proje kapsamında  Kemerhisar Belediyesi’nin ev sahipliğinde,  Çankaya Belediyesi, Şahenk Vakfı ve Yenimahalle Belediyesi’nin destekleriyle 1907 ÜNİFEB  Niğde Üniversitesi öğrencilerin yoğun gayretleriyle Özgecan Aslan Kütüphanesi oluşturuldu.

22 Mart Pazar günü saat 13:00’da  Kemerhisar Atatürk Parkı içinde Tyana  Kent Konseyi – Kadın Meclisi’ne ait binada oluşturulan kütüphane de ilk etapta 1500 kitap toplandı. Bununla birlikte 40 kişilik konferans ve sunum salonunu da faaliyete geçti.

Açılışına çok sayıda öğrenci ve Kemerhisarlı katılırken, 1907 UNİFEB  Niğde Temsilcisi  Mert Kaya, projelerine desteklerinden dolayı  Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı’ya teşekkür ederek; “Özgecan Aslan, biz taraftarlarında onurudur! Kadın cinayetlerine dur diyebilmek için böylesine bir proje geliştirdik. Daha fazla Özgecan’larımız katledilmesin, okuyan toplumlar, kadın cinayetlerine dur desin” diyerek çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi.

Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı ise “Özgecan Aslan cinayeti tüm insanlık için utanç, yine tüm insanlık için bir uyanıştır! Kadına, gençliğe önem vermeyen toplumlar ve hastalıklı zihniyetlere dur demenin vakti gelmiştir! Bugün Özgecan ismi kadın hakları için bir simgedir! Bizlere başvuran renkleri ne olursa olsun 1907 UNİFEB’li kardeşlerimiz böylesine bir proje yapmak istediklerinde bizler elimizden geleni yapmaya başladık! Biliyoruz ki bir toplumda kadınlar, gençler haklarına ve özgürlüklerine sahip çıkarsa o toplum kaybetmez! Bu şekilde duyarlı davranan 1907 UNİFEB ailesini canı gönülden kutluyorum. Bugün bir Kütüphane olan bu yer, Tyana Kadın Meclisi’mizle Kadın Haklarının savunulduğu bir merkez haline gelecektir. Projeye gönül veren, destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Açılıştan sonra kütüphaneyi ve sosyal tesisleri gezen ziyaretçiler,  Kemerhisar Belediyesi’ne ve 1907 UNİFEB  Niğde Üniversitesi Topluluğu’na teşekkür etti.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Son Ankette 3 Parti Barajı Geçti, İyi Parti ve HDP Çakıldı Final Yapacağı Konuşulan Çocuklar Duymasın, Dün Akşam Yayınlanmadı
Bakanlar Kurulunun Ardından, Flaş NATO Kararı: Türkiye, Katkı Sunmaya Devam Edecek