Özgen Nama, Sancaktepe Belediye Başkanlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı - Son Dakika

Özgen Nama, Sancaktepe Belediye Başkanlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı

Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı olan Özgen Nama, adaylığını Sancaktepe Demokrasi Caddesi’nde yüzlerce kişinin katıldığı bir mitingle açıkladı.

Özgen Nama, Sancaktepe Belediye Başkanlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı, System.String[]

Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı olan Özgen Nama, adaylığını Sancaktepe Demokrasi Caddesi'nde yüzlerce kişinin katıldığı bir mitingle açıkladı.

2014 yılında CHP'den Sancaktepe Belediye Başkan Adayı olduğunda CHP'nin oylarını yüzde 35'lere yükselmesini sağlayan Özgen Nama, 2019 yerel seçimlerinde bir kez daha Sancaktepe Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

"İktidar için cesaret şart"

Miting havasında geçen adaylık açıklamasını Sancaktepe Demokrasi Caddesi'nde yüzlerce kişinin katıldığı konuşmayla yapan Özgen Nama, başkan seçilmesi durumunda yapacağı değişikliklerden bahsetti. İktidar için cesaretin var olması gerektiğini ifade eden Nama konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Sancaktepe demek Türkiye demek. Burada Anadolu'nun çeşitli illerinden göçüp Sancaktepe'ye yerleşen yüz binlerce yurttaşımız yaşıyor. Burada Türk var, burada Kürt var, burada Laz var, burada Çerkez var, burada alevi var Sünni var. Daha güzel bir Sancaktepe için, daha güzel bir Türkiye için bir adım öne çıkmak zorundayız. Bizler yalnızca eleştiren, yalnızca şikayet eden olamayız. Cüretli olmadan, bir adım öne çıkmadan hiçbir sorun çözülemez. Çünkü biliyoruz ki en az korku kadar cesaret de bulaşıcıdır. O halde cesaretli olacağız. İktidar için cesaret, değişim için cesaret. Örnek bir belediyeciliği Sancaktepe'de gerçekleştirmek için de cesaret şarttır. Çünkü biz biliyoruz ki Mustafa Kemal Atatürk'ün, Deniz Gezmiş'in, Pir Sultanların peşinden gidenler, dün vazgeçmediler, bugün de asla vazgeçmeyecekler."

"Sancaktepe'de söz, karar, yetki halkın olacak"

Özgen Nama ayrıca adaylık sebepleri ve mevcut yönetimin eksikliklerinden de bahsetti. Sorun çözen bir belediye olacaklarının sözünü veren Özgen Nama, "Yeniden adayım arkadaşlar. Bıraktığımız yerden yeniden başlamak için Sancaktepe'de adayım.

"Oyların yüzde 51'ini almak mümkün"

Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı Özgen Nama konuşmasında, belediyeciliğe yeni bir anlayış getireceklerinin sözünü de verdi. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP'ye her üç kişinden birinin oy verdiğini hatırlatan Nama, " İstanbul'un en fazla göç alan ilçesi Sancaktepe'de etnik ve dini kimlikleri bir kenara bırakarak, hemşehriciliği aşarak kardeşliği, eşitliği, adaleti, liyakati öne çıkararak yeni bir belediyecilik anlayışını oluşturmak mümkün. İşte bunu biz başarmak için, bunu hayata geçirmek için geliyoruz. 31 Mart 2019 akşamı siyasi, etnik ve dini kimliklerimizi bir kenara bırakarak yeni bir siyaset anlayışıyla kentin çıkarlarını ve kent kültürünü öne çıkarmak için adayım. Böyle bir hayali gerçekleştirmenin ilk adımı kararlı, katılımcı, şeffaf, hesap verebilen bir belediyecilik anlayışıyla mümkündür. Ben böyle bir belediyeciliğe inandığım için yeni dönemde bizim bütçemiz açık ve gerçekçi bir bütçe olacak. Kaynak yetersizliğinden şikayet etmeyeceğiz. Biz sorun çözeceğiz. 2014'te CHP Sancaktepe tarihinde her üç seçmenden birinin oyunu almayı başarmıştı. Oylarımızı yüzde 35'e yükseltmiştik.31 Mart 2019'da Sancaktepelilerin yüzde 51'nin oyunu almak mümkün, bunu yapabiliriz" dedi.

Konuşması sık sık "Başkan Özgen" sloganlarıyla kesilen Özgen Nama, adaylığını açıkladığı konuşmasının ardından kendisini dinlemeye gelenlere kürsüden karanfil atarak teşekkür etti. - İSTANBUL


Son Dakika

UEFA'dan şok karar! Futbolcularında koronavirüs çıkan takım hükmen mağlup sayıldı MetroPOLL anketinde Erdoğan'a görev onayı verenlerin oranı yüzde 50'yi aştı Miçotakis'le görüşen Macron'dan Türkiye karşıtı adım: Doğu Akdeniz'deki askeri güç artırılacak Bakan Albayrak, sosyal medyadaki "çokomelli" paylaşımlarına gönderme yaptı Galatasaray'a transfer olan Arda Turan'dan Başakşehir itirafı: Kariyerim için doğru karar değildi, hataydı Bakan Albayrak'tan Ahmet Hakan'ın kurdaki dalgalanmayla ilgili sorusuna yanıt: Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Yerli otomobilin fiyatı belli oldu mu? TOGG'dan resmi açıklama geldi Sağlık Bakanı Koca'dan artan vakalarla ilgili kritik uyarı: Ağır tedbirlere dönebiliriz Bakan Albayrak'tan dövizdeki artışla ilgili ilk değerlendirme: Eskiden kur çok daha fazla etkiliyordu Son Dakika: Okullarda yüz yüze eğitim 21 Eylül'e kadar ertelendi Instagram modeli Yasmine Cecilia, kendi evinde verdiği partide darp edildi! Kanlar içinde kaldı Yangında iki çocuğunu yitiren anneden yürek yakan haykırış Şeyda Coşkun tatilde spora ara vermedi! İskelede sık sık egzersiz yaptı Miçotakis, Türkiye gerginliğiyle ilgili "acil koduyla" ulusa sesleniş konuşması yaptı Alanyasporlu Siopis ve eşi, gittikleri düğünde koronavirüse yakalandı