Son Dakika Haberleri: 'Özgür Tibet' Bayrağı da Çin'de Üretiliyor

'Özgür Tibet' Bayrağı da Çin'de Üretiliyor

12 yıl önce

Çin Polisi, Ülkenin Güneyindeki Bir Fabrikaya Düzenlediği Baskınla Çin Aleyhindeki Gösterilerde Kullanılan "Özgür Tibet" Bayraklarının da Burada Üretildiğini Ortaya Çıkardı.

'Özgür Tibet' Bayrağı da Çin'de Üretiliyor, System.String[]
Çin polisi, ülkenin güneyindeki bir fabrikaya düzenlediği baskınla Çin aleyhindeki gösterilerde kullanılan "Özgür Tibet" bayraklarının da burada üretildiğini ortaya çıkardı.

Hong Kong'da yayımlanan Ming Pao gazetesinin haberine göre, Guandong'daki fabrikada "sürgündeki Tibet hükümeti bayrağı" siparişlerini yetiştirmeye çalışan işçiler, yalnızca renkli bayraklar yaptıklarını düşündüklerini, bayrağın anlamını bilmediklerini söyledi.

Fabrikada çalışan işçilerden bazılarının, bayrağın amblemini televizyonda yayımlanan protestolarda gördüğünü hatırlaması ve yetkilileri uyarması sonucu olayın ortaya çıktığı belirtildi. Fabrika sahibi de polise amblemlerin ülke dışından sipariş edildiğini ve "bağımsız Tibet" için olduğunu bilmediğini söyledi.

Haberde, binlerce bayrağın yüklenmek üzere paketlendiği, polisin bazı paketlerin ülke dışına gönderildiğini düşündüğü kaydedildi. Çin'de yapılacak Olimpiyat Oyunları nedeniyle Tibet sorununu yeniden gündeme getiren Tibetli muhalifler ve yandaşları, Olimpiyat meşalesinin geçtiği her yerde gösteriler düzenliyor. Olimpiyat meşalesi, cuma günü Hong Kong'a varacak.
Haber Yayın Tarihi : 29.04.2008 12:01 Kaynak: DHAErdoğan, İmamoğlu-Küçükkaya görüşmesiyle ilgili konuştu: Yarın medyada çok önemli bir şey göreceksiniz İsmail Küçükkaya, AK Parti'nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım'ın açıklamasına cevap verdi! Son dakika! 42 asker "gıda zehirlenmesi" şüphesiyle hastaneye kaldırıldı