"Özgürlüğe Kaçış" Adlı Çocuk Oyunu, Seyirciyle Buluştu - Son Dakika

"Özgürlüğe Kaçış" Adlı Çocuk Oyunu, Seyirciyle Buluştu

17.10.2012 14:21

Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), "Özgürlüğe Kaçış" adlı çocuk oyununu sahneledi.

Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), "Özgürlüğe Kaçış" adlı çocuk oyununu sahneledi.

Eşref Karadağ'ın yazdığı ve Zafer Güllü'nün yönettiği oyunu, Ziya Gökalp İlköğretim Okulu'ndan 267 öğrenci izledi. Karadağ, yaptığı açıklamada, eserin İstanbul Kültür Projesi içerisinde yer alan ödüllü bir oyun olduğunu belirtti.

Oyunda, özgürlüğün öneminin anlatıldığını dile getiren Karadağ, özgürlük temasını çocukların dilinden anlatmaya çalıştıklarını kaydetti.

Yönetmen Güllü ise çocuklara konuşarak bir şeyler anlatılması gerektiğine değinerek, çocuk oyunlarında kullanılan bazı şeylerin dışına çıktıklarını ifade etti.

-Oyunun konusu-

"Kocagöz" adlı farenin peynir çalarken efendisi tarafından yakalanıp kafesten atılması öyküsünün anlatıldığı oyunda, Ömer Eryiğit, Volkan Gündüz, Filiz Demiralp, Nagehan Yazıcı, Ufuk Bostancı, İlhan Gözde Giray ve Hilal Çavuş rol alıyor.

Dekor tasarımını Sinan Yardımedici'nin, kostüm seçimini Günnur Orhan'ın, müzik ve bestesini Kemal Günüç'ün, dans düzenini ise Alpaslan Karaduman'ın üstlendiği oyun, 31 Ekim Çarşamba günü tekrar sahnelenecek.

Muhabir: Merve Topuz

Yayıncı: Ahmet Ekici - SİVAS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Özgürlüğe Kaçış' Adlı Çocuk Oyunu, Seyirciyle Buluştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı