"Özgürlük Adımlarını Destekliyoruz" - Son Dakika

"Özgürlük Adımlarını Destekliyoruz"

8 yıl önce

Kemal Kılıçdaroğlu, "Arap kardeşlerimizin özgür bir gelecek için attıkları cesur adımları destekliyoruz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Arap kardeşlerimizin özgür ve güvenli bir gelecek için attıkları cesur adımları destekliyoruz." dedi.


CHP'nin Le Meridien Otel'de düzenlediği 'Arap Baharı Konferansı' başladı. Konferansa; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, 2011 yılı Nobel Barış Ödülü'nü kazanan üç kadından biri olan Yemenli Aktivist ve Gazeteci Tevekkül Karman, Arap ülkelerinden birçok temsilci ve CHP'liler katıldı. Kılıçdaroğlu, birlikte oturduğu Tevekkül Karman ve Loğoğlu ile sohbet etti.


Konferansın açılış konuşmasını yapan Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu konferans, Arap coğrafyasının meydan ve sokaklarında demokrasi özgürlük ve adalet için tarihi bir dönüşüm başlatan Arap halklarıyla dayanışmamızın Türk Arap dostluğunun ve kardeşliğinin bir ürünüdür." ifadelerini kullandı.


"Doğu'nun ve Batı'nın buluştuğu Türkiye'de Arap ülkelerinden esen değişim rüzgarlarını hissediyoruz." diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ayrıca hissetmekle kalmıyor, tarihin bu dönüm noktasında Arap kardeşlerimizin özgür ve güvenlik bir gelecek için attıkları cesur adımları da destekliyoruz. Çağımızda özgürlük düşüncesi çok hızlı bir şekilde yayılıyor ve toplumsal dönüşümler hızlanıyor. Tarih boyunca evrensel uygarlığa büyük katkılar yapmış köklü bir uygarlığa sahip olan Arap halklarının bugün yeniden yürüyüşe geçmeleri bize Ali Şeriati'nin şu sözlerini hatırlatıyor: Ey özgürlük! Ben zulümden bıkkınım, esaretten bıkkınım."

Haber Yayın Tarihi: 28.04.2012 11:22 Kaynak: CHASon Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Kim Milyoner Olmak İster'de 60 bin TL'lik yemek sorusu yarışmacıya zor anlar yaşattı Bakan Soylu'nun taziyelerini ilettiği Nakşibendi şeyhinin ölümünde sır perdesi aralandı

Son Dakika Haberleri