Özhaseki: Turizm, Önümüzdeki Yüzyılın En Önemli Sektörü Olacak - Son Dakika

Özhaseki: Turizm, Önümüzdeki Yüzyılın En Önemli Sektörü Olacak

06.01.2012 13:19
Özhaseki: Turizm, Önümüzdeki Yüzyılın En Önemli Sektörü Olacak, System.String[]

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, turizm sektörünün önümüzdeki yüzyılın en önemli sektörlerinden biri olacağını, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nin de bu alanda yerini alacağını söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, turizm sektörünün önümüzdeki yüzyılın en önemli sektörlerinden biri olacağını, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nin de bu alanda yerini alacağını söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli projelerinden biri olan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi, Ankara ve İstanbul'dan sonra Kapadokya Bölgesi'ndeki turizm ve otel işletmecilerine tanıtıldı. Uçhisar Museum Otel'de gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin yanısıra Kayseri Valisi Mevlüt Bilici ve Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş ile Nevşehir'in kaymakam ve ilçe belediye başkanları, Kayseri ve Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürleri, Erciyes ve Nevşehir Üniversitelerinden temsilcilerle birlikte çok sayıda turizmci ve otel sahibi katıldı.

Toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise, turizm sektörünün önümüzdeki yüzyılın en önemli sektörlerinden biri olacağını belirterek, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nin de bu alanda yerini alacağını ifade etti. Projenin oluşum ve gelişim sürecini anlatan Başkan Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Erciyes Projesi'nin herkes tarafından beğenilen ve takdir gören bir proje olduğunu söyledi.

"ERCİYES'TE HİÇBİR EKSİK BIRAKMAYACAĞIZ"

Erciyes Kış sporları ve Turizm Merkezi Projesi'nde çok iyi bir noktaya geldiklerini kaydeden Başkan Özhaseki, şöyle konuştu: "Erciyes için çok doğru adımlar attık. En iyi firmalarla çalıştık. Şimdi bu kapsamlı projenin ortalarındayız. Projenin bize düşen kısımları olan altyapı, üstyapı, mekanik ve sosyal tesislerle ilgili hiçbir eksik bırakmayacağız. Konaklama tesisleri ile ilgili ise önemli işler yaptık. Ankara ve İstanbul'da turizm yatırımcıları ile bir araya gelerek bu devasa projeyi anlattık. Onlar da projeye hayranlıklarını ifade ederek bölgeye yatırım sözü verdiler. Kapadokya bölgesi, bizim hinterlandımızda bulunuyor. Burası ile Erciyes Projesi'ni birleştirerek çok başarılı bir turizm vizyonu ortaya koyabiliriz. Erciyes Projesi, bölgenin turizm potansiyeline pozitif yönde çok büyük katkılar sağlayacak"

"ERCİYES PROJESİ HEYECANLANDIRDI" Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş ise Erciyes Projesi'nin kendisini oldukça heyecanlandırdığını belirterek, "Kapadokya Bölgesi'nde turizm açısından eksik kalan parça, bu proje ile tamamlanacak. Başta Başkan Özhaseki'ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Erciyes AŞ. Genel Müdürü Murat Cahit Cıngı da Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi'ni tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Erciyes'in bir turizm merkezi olması için çok önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Cıngı, konaklama tesisleri yönünden gelişimi hızlandırmak amacıyla turizm işletmecilerine bu brifingi vermeyi uygun gördüklerini söyledi. Erciyes'in hem profesyonel kayakçılara hem de amatörlere hitap edecek bir merkez olacağına vurgu yapan Cıngı, "Bu proje Türkiye'nin ve Kayseri'nin tüm dünyaya tanıtımına katkı sağlayacak. Toplam 275 milyon avroluk projede şimdiye kadar 100 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdik." diye konuştu.

Özhaseki: Turizm, Önümüzdeki Yüzyılın En Önemli Sektörü Olacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Özhaseki: Turizm, Önümüzdeki Yüzyılın En Önemli Sektörü Olacak - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Aliyev: Eğer Azerbaycan'a dış müdahale olursa, Türk F-16'larını semada göreceksiniz GSS kapsamında son iki yılda kamu ve özel hastanelere 182,9 milyar liralık ödeme yapıldı Kim Milyoner Olmak İster'den 125 bin TL kazanan Hikmet Karakurt, kardeşine verdiği sözü tuttu Altın gibi sürekli yükseliyor! Ihlamurun kilosu 220 lira oldu, vatandaş gramla satın alıyor Son dakika: Altının gram fiyatı 493 lira ile rekor tazeledi Yarı çıplak haldeki genç, 5. kattan böyle düştü Vicdansızların sıpaya yaptığı işkence cezasız kalmadı Dedesi yaşındaki adamın istismar ettiği küçük kız: Özel bölgemi kıyafetimin üstünden elledi