Son Dakika Haberleri: Özkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Özkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi

11 ay önce

Bursa’nın Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçeye bağlı 85 mahallenin muhtarları ile istişare ve planlama toplantısı yaptı.

Özkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi, System.String[]
Bursa'nın Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçeye bağlı 85 mahallenin muhtarları ile istişare ve planlama toplantısı yaptı.

Göreve gelmeden önce istişareye dayalı hizmet anlayışı ile halka hizmet edeceklerini sık sık vurgulayan Belediye Başkanı Ali Özkan, yapılan bu toplantıyla yeni yılın planlamasını yaptıklarını belirtti. Toplantıya Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Karacabey Belediyesi daire amirleri, protokol üyeleri ve muhtarlar katıldı. Özkan, "Kurumsal bir belediye oluşturmanın gayreti içerisinde olduk. Belediyemizde olmayan çeşitli müdürlükleri kurduk. Eğitime önem verdik. Akıllı kent otomasyon sistemini ve sayısallaştırmayı gerçekleştirdik. Çünkü modern belediyecilikle çağa ve teknolojiye ayak uydurmak gerekiyor. İyi bir ekiple çalışmak gerekiyor. Yüzde 90 oranında bunu gerçekleştirdik. 85 mahalleye yeni değişen büyükşehir yasası ve mevcut imkanlar çerçevesinde azami ölçüde hizmet etmeye gayret ediyoruz. Sınırsız ihtiyaçları kıt kaynaklarla gerçekleştirmeye çalışırken, azami verim alamaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Para yönetimini iyi yaptıklarını söyleyen Başkan Özkan, "Mal ve hizmet alımlarını ekonomik şekilde gerçekleştiriyoruz. Ödemeleri hiç aksatmıyoruz. Bazı belediyelere bakacak olursak, yapılan ihalelere girecek müteahhit bulunamıyor. Bizim ihalelerde ise tam tersine 15'in üzerinde müteahhit işi almak için kıyasıya rekabete giriyor" dedi.

Konuşmaların ardından daire amirleri tarafından toplantıya katılanlara sunum yapıldı.

Toplantının son bölümünde ise İlçeye bağlı muhtarlar söz alarak mahalleleri ile ilgili ihtiyaç ve eksikleri dile getirdiler. - BURSARus Büyükelçi Karlov'un Katilinin, 8 Dakikalık Suikast Alışverişi Görüntüleri Ortaya Çıktı AK Parti'li Usta'dan Kaşıkçı Açıklaması: Mecbur Kaldılar

7 Ay Tutuklu Kaldığı Cezaevindeki Kitaplarla Sınava Hazırlanıp Üniversiteyi Kazandı