Özkyuncu, Üniversite Öğrencilerine Reklamcılığı Anlattı - Son Dakika

Özkyuncu, Üniversite Öğrencilerine Reklamcılığı Anlattı

12.01.2012 17:20
Özkyuncu, Üniversite Öğrencilerine Reklamcılığı Anlattı, System.String[]

(KSÜ) düzenlenen "1.Ulusal Kariyer Günleri ve Ekonomi Zirvesi"ne Dolphin Ajans Başkanı Nazmi Özkoyuncu konuşmacı olarak katıldı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde

(KSÜ) düzenlenen "1. Ulusal Kariyer Günleri ve Ekonomi Zirvesi"ne Dolphin Ajans Başkanı Nazmi Özkoyuncu konuşmacı olarak katıldı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Özkoyuncu, çağın mesleği reklamcılık ve stratejileri hakkında bilgiler verdi.Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 'Kariyer Topluluğu' öğrencileri tarafından bu yıl ilki düzenlenen

"1.Ulusal Kariyer Günleri ve Ekonomi Zirvesi" iş hayatında başarıyı yakalamış tanınmış akademisyen, işadamı ve reklam yapımcılarını bir araya getirdi.

KSÜ Osman Tekinel Konferans salonunda gerçekleştirilen ve 3 gün süren kariyer günleri toplantısına CNN Türk Ekonomi Müdürü Dr. Emin Çapa, Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hanifi Öksüz ve Dolphin Ajans Kurucu Başkanı Nazmi Özkoyuncu konuşmacı olarak katıldılar. Mahmood Coffee'nin sponsorluğunda gerçekleştirilen toplantıda katılımcılar için 3 gün boyunca 'mahmood coffee break' hizmeti sunuldu.

'Kariyer Günleri ve Ekonomi Zirvesi'nin son gününde öğrencilerle buluşan Dolphin Ajans Başkanı Nazmi Özkoyuncu, 1993 yılında Gaziantep'te yerel bir televizyon kanalında program yapımcılığı yaparak iş hayatına başladığını şimdi ise ulusal ve uluslar arası televizyon kanalları için reklam filmleri hazırladığını söyledi.

Sinevizyon gösterisi ile üniversite öğrencilerine Dolphin Ajans tarafından hazırlanan çeşitli reklam ve tanıtım filmlerinden örnekler gösteren Özkoyuncu,

"Üretici ile tüketiciyi buluşturarak ürüne farkındalık arz ettiren reklamcılık çağımızın en önemli mesleğidir. Çünkü herkes üretir, reklam sattırır" dedi.

Reklamcılıkta filmin iyi olması kadar, hedef kitlenin iyi tespit edilmesi, doğru slogan ve doğru sembollerinde hassasiyetle konumlandırılması gerektiğini anlatan Özkoyuncu konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Prodüksiyon çalışması yapılan bir reklam filminin yan unsurları olan slogan ve semboller her zaman tamamlayıcı görevi üstlenirler. Bu çalışmaları eksiksiz ve sihirli yapmak, hedef kitleye doğrudan ulaşmanızı sağlar. Bunlara birkaç örnek verecek olursak toplantımıza da sponsorluk yapan Mahmood Coffe'nin reklam sembolünü basketbolda kullanılan mola işaretiyle özdeşletirdik. Mola işaretinden yola çıkarak sloganı mola keyfi olarak belirledik. Ürünlerinde bu sembolü kullanan Mahmood Coffee, tüketiciye artık çalışma ortamlarında mola verilerek kahve içme zamanının geldiğini bir işaretle hatırlatmakta. Bu basit uygulama markanın reklam sembolü yöntemiyle sürekli hafızalarda kalmasını sağlamakta."

Yaklaşık 2 saat boyunca öğrencilerle eğlenceli ve samimi bir ortamda söyleşi gerçekleştiren Özkoyuncu, konferansı adeta görsel bir showa dönüştürdü.

Konferansın ardından Özkoyuncu'nun yanına gelen ögrenciler çok etkilendiklerini ve beğendiklerini söyledikleri Mahmood Coffe Mola Keyfi işaretini yaparak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Dolphin Ajans'ın Başkanı Nazmi Özkoyuncu, daha öncede KOPBİ tarafından gerçekleştirilen 2. Ulusal Pazarlama ve İletişim Kongresinde, 1. Uluslararası İzmir Reklamcılık Konferansında, Gaziantep'te çeşitli toplantılarda konuşmacı olarak katılmış ve ünlü reklam analisti Ali Atıf Bir tarafından hazırlanan televizyon programına da konuk olmuştu.

- GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Özkyuncu, Üniversite Öğrencilerine Reklamcılığı Anlattı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan'dan bir PKK taktiği daha! Sınır bölgesine Rus bayrakları diktiler Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı