Son Dakika Haberleri: Öztürk: AK Parti ile İstikrar Sürsün, Giresun Büyüsün

Öztürk: AK Parti ile İstikrar Sürsün, Giresun Büyüsün

8 yıl önce

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, değişik çevrelerce sık sık dile getirilen 'Giresun küçülüyor' eleştirilerinin artık tarihe karıştığını söyledi.

Öztürk: AK Parti ile İstikrar Sürsün, Giresun Büyüsün, System.String[]

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, değişik çevrelerce sık sık dile getirilen 'Giresun küçülüyor' eleştirilerinin artık tarihe karıştığını söyledi. Öztürk, "Giresun, AK Parti Hükümeti ile kabuğunu kırmış, nüfusu artan bir kent haline gelmiştir." dedi.


Öztürk, yaptığı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Giresun'un nüfusunun 31 Aralık 2011 tarihi itibariyle 419 bin 498 kişi, Giresun merkez nüfusunun da 101 bin 107 olarak açıklandığını hatırlattı. AK Parti'nin teşvik ve istihdam politikalarının sayesinde Giresun nüfusunda artış yaşandığını kaydeden Öztürk, "Değişik çevrelerce sık sık dile getirilen Giresun küçülüyor eleştirileri de artık tarihe karışmıştır. Giresun AK Parti Hükümeti ile kendi kabuğunu kırmış nüfusu artan bir kent haline gelmiştir. AK Parti hükümetlerinin ülke genelinde yürüttüğü özverili çalışmalar kapsamında, ilimize gönderilen kaynakların yatırımlar eliyle hizmete dönüşmesiyle Giresun'umuzun nüfusu 100 bini aşmıştır." değerlendirmesini yaptı.


"Partimizin hizmetleri neticesinde her alanda günden güne gelişmekte olan ilimiz, artık göç veren değil göç alan iller arasında yer almaktadır" diyen Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Giresun il merkezindeki nüfus artışı ise son 5 yılda 11 bin 866 kişi artarak 89 bin 241 kişiden 101 bin 107 kişiye ulaşmıştır. TÜİK ADNKS 2011 yılı nüfus verilerine göre, 2010 yılında 96 bin 948 olan Giresun'un nüfusu 101 bin 107'ye yükselmiştir. AK Parti Hükümeti tarafından üniversitenin kurulması ile 6 bin olan öğrenci sayısı 17 binlere yaklaşmıştır. Sigorta kapsamında çalışan kişi sayısı 2002 yılında 51 bin iken şuan 84 bini aşmıştır. Partimizin hizmetleri neticesinde her alanda günden güne gelişmekte olan ilimiz, artık göç veren değil göç alan iller arasında yer almaktadır."


Öztürk, nüfus sayımında ortaya çıkan sonucun yakalanması noktasında, teşvik ve istihdam politikalarının oluşmasına katkı sağlayan başta hükümet olmak üzere, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi ve Adem Tatlı'ya teşekkür etti.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 04:20 Kaynak: CHA"Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" anketinde Erdoğan ipi göğüsledi
Tartıştığı eski sevgilisini ve arkadaşını öldüren zanlının söylediği kan dondurucu ifadeler ortaya çıktı Yaşlı adam, kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı