Özürlü Aylığı Davasından Postacıya Ceza Çıktı - Son Dakika

Özürlü Aylığı Davasından Postacıya Ceza Çıktı

26.11.2012 17:25
Özürlü Aylığı Davasından Postacıya Ceza Çıktı, System.String[]

Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde annesinin özürlü aylığının bir başkası tarafından çekildiğini iddia eden şahıs, PTT memurundan şikayetçi oldu.2 yıl süren davada PTT memuru, bin 500 lira para cezasına çarptırıldı.

Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde annesinin özürlü aylığının bir başkası tarafından çekildiğini iddia eden şahıs, PTT memurundan şikayetçi oldu. 2 yıl süren davada PTT memuru, bin 500 lira para cezasına çarptırıldı.

Bilecik'te Mehmet Ali Keskin, 2 yıl önce İznik PTT'ye giderek, vekili olduğu annesinin ilk özürlü maaşını almak istedi. Görevli, "Önceki maaşını Bilecik'ten çekmişsiniz, eğer bundan sonra buradan çekecekseniz dosya açacağım" dedi. Hiç maaş çekmediklerini belirten Keskin, bir çıktı alarak Gölpazarı'na gitti ve PTT'ye müracaat etti. Gölpazarı PTT görevlilerinin böyle bir şeyin söz konusu olmayacağını belirtmeleri üzerine Keskin, savcılığa giderek Gölpazarı PTT görevlisi M.K.'den şikayetçi oldu.

Yaklaşık 2 yıl süren davada PTT görevlisi M.K., maaşı kime verdiğini ve imzasını ispat edemedi. Görüntü kayıtları da mahkemeyi ikna edemeyince dava karara bağlandı. Gölpazarı Asliye Ceza Mahkemesi, 15 Kasım 2012 tarihinde verdiği kararda, PTT görevlisi M.K.'nin görevi kötüye kullanma suçunu işlediği sonucuna vardı ve 3 ay hapis cezası verdi. Şahsın iyi halini göz önünde bulunduran mahkeme, cezada önce indirime gitti, sonra da paraya çevirdi. PTT görevlisi M.K., bin 500 lira para cezası ödeyecek.

Annesi adına davayı takip eden Mehmet Ali Keskin ise, PTT'den bir özür beklediklerini söyledi. - BİLECİK

Özürlü Aylığı Davasından Postacıya Ceza Çıktı
Özürlü Aylığı Davasından Postacıya Ceza Çıktı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Özürlü Aylığı Davasından Postacıya Ceza Çıktı - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu Beşiktaş, Yukatel Denizlispor'u deplasmanda 3-2 yendi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı