Özürlü Memur Seçme Sınavı'na Başvurular 20 Şubat'ta Başlıyor - Son Dakika

Özürlü Memur Seçme Sınavı'na Başvurular 20 Şubat'ta Başlıyor

17.02.2012 18:22
Özürlü Memur Seçme Sınavı'na Başvurular 20 Şubat'ta Başlıyor, System.String[]

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) başvurularının 20 Şubat'ta başlayacağını duyurdu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) başvurularının 20 Şubat'ta başlayacağını duyurdu. Sınav, 29 Nisan'da 81 il merkezinde yapılacak.

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada; ÖMSS'nin 29 Nisan 2012 tarihinde 81 il merkezinde yapılacağı duyuruldu. Açıklamaya göre ÖMSS'ye; ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya ÖMSS'nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvuracaklar. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi 20 Şubat 2012 tarihinde başlayacak, 2 Mart 2012 tarihinde sona erecek.

Kuraya; ilköğretim/ilkokul/ortaokul mezunu olan veya ÖMSS'nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvuracaklar. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklar. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 14 Mayıs 2012 tarihinde başlayacak, 25 Mayıs 2012 tarihinde sona erecek.

Tüm adayların başvuru yapmak için ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce, bulunduğu adres ilindeki (varsa adres ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı özür grubunu belirtir onaylı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini alması gerekecek. Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ÖMSS'de ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklar.

Açıklamada ayrıca, "2012-ÖMSS Kılavuzu, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmıştır. Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, 2012-ÖMSS Kılavuzunda yer almaktadır. ÖMSS'ye ve kuraya başvuracak adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir." denildi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Özürlü Memur Seçme Sınavı'na Başvurular 20 Şubat'ta Başlıyor - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Eski HDP'li milletvekili Demir Çelik'in gri kategoride aranan terörist oğlu yakalandı 5 partiye 481 milyon TL'lik Hazine yardımı yapılacak! İşte partilerin alacağı tutarlar Depreme canlı yayında yakalanan İzlanda Başbakanı büyük korku yaşadı Boşanma aşamasındaki eşine çocuklarının gözü önünde kurşun yağdırdı Azerbaycan'ın ağır darbe vurduğu Ermeni ordusunda moraller yerle bir! Basın toplantısına terlikle katıldı Son Dakika! Grip aşısı olabileceklerin listesi e-Nabız'a yüklendi Tapuda yapılan hatayı fırsata çevirdi, kendine ait olmayan araziyi sattı Sakarya'da yaşayan Türkmen genç, Instagram'ın açığını bulunca 10 bin dolar ödül kazandı