Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari, Dubai'ye Gitti - Son Dakika

Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari, Dubai'ye Gitti

12.01.2012 13:34
Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari, Dubai'ye Gitti, System.String[]

Ordu ile sivil hükümet arasındaki gerginliğin arttığı Pakistan'da, Cumhurbaşkanı Asif Ali Zerdari'nin Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehrine gittiği bildirildi.

Ordu ile sivil hükümet arasındaki gerginliğin arttığı Pakistan'da, Cumhurbaşkanı Asif Ali Zerdari'nin Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehrine gittiği bildirildi.

Pakistan'ın GeoNews televizyonu, Zerdari'nin bir günlük özel bir ziyaret ile Dubai'ye gittiğini duyurdu. Ziyaretin ülkenin güçlü ordusu ile sivil hükümeti arasındaki gerginliğin yükseldiği bir sırada yapılması ise dikkat çekti.

Bu arada Pakistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Ashfaq Pervez Kayani, üst düzey komutanlarla bugün karargahta bir araya geldi. Toplantının konusunun ne olduğu ile ilgili her hangi bir açıklama yapılmazken, Pakistan ordusunun ülkedeki politik soruna bir sonraki adımını görüştüğü ifade ediliyor.

Pakistan'ın sivil Cumhurbaşkanı ile güçlü ordusu arasındaki gerginliğin merkezinde, Mayıs 2011'de ABD'li Amiral Mike Mullen'e gönderilen ve Pakistan'da ordunun darbe hazırlığına karşı yardım isteyen bir bilgi notu yer alıyor. Notta, Pakistan ordusunun ABD'nin Üsame Bin Ladin'i öldürmesinden sonra olası darbe girişimine karşı yardım istediği ifade ediliyor.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari, Dubai'ye Gitti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Messi ile kriz yaşayan Barcelona Başkanı Bartomeu istifa etti Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi