"Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari, Yarın Ülkesine Dönecek" - Son Dakika

"Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari, Yarın Ülkesine Dönecek"

12.01.2012 14:39

Ordu ile sivil hükümet arasındaki gerginliğin yükseldiği Pakistan'da bugün Dubai'ye giden Cumhurbaşkanı Asif Ali Zerdari'nin yarın ülkesine döneceği bildirildi.

Ordu ile sivil hükümet arasındaki gerginliğin yükseldiği Pakistan'da bugün Dubai'ye giden Cumhurbaşkanı Asif Ali Zerdari'nin yarın ülkesine döneceği bildirildi.

Pakistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Abdul Basit, Zerdari'nin bir günlük özel bir ziyaret için Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehrine giden Zerdari'nin yarın döneceğini söyledi. Basir, "Dubai'ye bugün özel bir ziyaret için giden Cumhurbaşkanı Zerdari, yarın dönecek." dedi.

Ziyaretin ülkenin güçlü ordusu ile sivil hükümeti arasındaki gerginliğin yükseldiği bir sırada yapılması ise dikkat çekti.

Pakistan'ın sivil Cumhurbaşkanı ile güçlü ordusu arasındaki gerginliğin merkezinde, Mayıs 2011'de ABD'li Amiral Mike Mullen'e gönderilen ve Pakistan'da ordunun darbe hazırlığına karşı yardım isteyen bir bilgi notu yer alıyor. Notta, Pakistan ordusunun ABD'nin Üsame Bin Ladin'i öldürmesinden sonra olası darbe girişimine karşı yardım istediği ifade ediliyor.

Olay Ekim 2011'de, Pakistan asıllı ABD'li işadamı Mansoor Ijaz'in Financial Times'da köşe yazısı yazması üzerine ortaya çıkmıştı. Ijaz, Pakistan'ın Washington Büyükelçisi Hüseyin Hakkani'nin söz konusu notu yazdığını ve kendisinden göndermesini istediğini yazdı. Ijaz ayrıca nota Zerdari'nin de destek verdiğini iddia ediyor.

Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya 'Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari, Yarın Ülkesine Dönecek' - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili ilk açıklama: Kürt-Türk meselesiyle alakası yok 23:17 Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili ilk açıklama: Kürt-Türk meselesiyle alakası yok David Alaba'nın sözleşmesi sızdı! Real Madrid'e maliyeti 145 milyon euroyu buluyor 23:09 David Alaba'nın sözleşmesi sızdı! Real Madrid'e maliyeti 145 milyon euroyu buluyor 7 kişinin öldürüldüğü katliamla ilgili Konya Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan açıklama: Olayı Kürt/Türk çatışması gibi gösterenlere prim vermeyiz 22:28 7 kişinin öldürüldüğü katliamla ilgili Konya Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan açıklama: Olayı Kürt/Türk çatışması gibi gösterenlere prim vermeyiz
Melih Gökçek'in de paylaştığı ormana dronla alev püskürtme videosuna Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yalanlama 21:45 Melih Gökçek'in de paylaştığı ormana dronla alev püskürtme videosuna Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yalanlama Adana Aladağ'daki orman yangını iki ilçeye daha sıçradı 20:42 Adana Aladağ'daki orman yangını iki ilçeye daha sıçradı Son Dakika: Konya'da bir eve düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi öldürüldü, evleri ateşe verildi 19:33 Son Dakika: Konya'da bir eve düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi öldürüldü, evleri ateşe verildi
Sabancıların torunu Kerem Kamışlı'yı denize atan Yiğit Marcus Aral için öldürmeye teşebbüsten 34 yıl hapsi istendi 18:40 Sabancıların torunu Kerem Kamışlı'yı denize atan Yiğit Marcus Aral için öldürmeye teşebbüsten 34 yıl hapsi istendi Manavgat'ta çiftliği yandığı için felç geçirdiğini söyleyen Tuğba Özay'dan haber var 18:02 Manavgat'ta çiftliği yandığı için felç geçirdiğini söyleyen Tuğba Özay'dan haber var
Advertisement