Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek - Son Dakika

Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek

25.11.2020 15:36

Pakistan yerel basını, Başbakan Imran Khan'ın tecavüzcülerin hadım edilmesi ve tecavüz davalarının daha hızlı görülmesi ile ilgili kanunu dün imzaladığına yer verdi. Buna göre kadınlar korkmadan şikayetçi olabilecek, şahitleri korunacak ve tecavüz eden kişi kimyasal olarak hadım edilecek.

Ülkede yerel kaynaklar, kararın federal kabine toplantısında alındığını iddia etti. Konu ile ilgili hükümet kaynaklarından henüz bir açıklama gelmedi.

"KORKMADAN ŞİKAYETÇİ OLABİLECEKLER"

Pakistan'da yayın yapan Geo TV, başbakanın toplantıda "Vatandaşlarımız için güvenli bir ortam yaratmalıyız. Kanun şeffaf olmakla beraber yetkililer tarafından sıkı bir şekilde uygulanacak. Kanun taslağı ile kadınların tecavüz olaylarını araştırmada rolleri artacak ve şahitlerin korunması için her şey yapılacak. Tecavüze uğrayan kadınlar bundan sonra korkmadan şikayetçi olabilecekler ve devlet bu kadınların güvenlikleri için kimliklerini koruyacaktır" ifadelerine yer verdiğini duyurdu.

Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek

KAPSAMLI BİR TASLAK HAZIRLANMIŞTI

Senato üyesi Faisal Javed Kahn ise dün yaptığı açıklamada, çocuk ve kadın tecavüzcülerine karşı, ağır cezaların uygulanması, davaların hızlı bir şekilde takip edilmesi, tecavüz mağduru ve şahitlerin korunması, tecavüzcüler hakkında hızlı bir şekilde soruşturma yürütülmesi ile ilgili taslağın hazırlandığını ve parlamento onayının beklendiğini söyledi.

Daha önce, Pakistan'da ara ara yaşanan toplu tecavüz olaylarına ilişkin konuşan Başbakan Han, bu tür suçlar için idam ya da kimyasal hadım cezasının uygulanması gerektiğini söylemişti.

Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek
Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek

Son Dakika Dünya Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (5)
  • Furkan: Böyle bir ceza sapıklıktır. Öyle sapıkça bir cezaya çarptırılan birinin kinle çok daha büyük suçlar işlemesi çok normaldir. Suçu malum organı yüzünden işlemiyor erkekler. Bunu kabul edenler, iftira atan kadınlar kısırlaştırılsa ne derler acaba? Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • beykozlu: turkıyede de acılen uygulamaya konmalı hem hadım hem ıdam hem baska seyler kımse kımsenın karısına kızına dokunamasın artık Cevap Yaz 28 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: KKTC'de 5 büyüklüğünde deprem Son Dakika: Ukrayna'da huzur evinde yangın: 15 ölü, 5 yaralı Irak uyruklu adam 2 kadını cinsel organını göstererek taciz etti Nesrin Cavadzade ve Gökhan Alkan'ın çok özel anları! "Yapma" demesine rağmen öpücüklere boğdu Hollanda Kralı, 6 kişiyi öldürüp müebbet hapis cezası alan Cevdet Yılmaz'ı affetti Otomobilin far bölümlerine ve yakıt deposuna gizlenmiş 4 kuzu ele geçirildi Başkent'te pitbull dehşeti! Anneannesinin kucağındaki küçük kızı zıplayıp yakaladı Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu