Son Dakika Haberleri: Pakistan'dan FETÖ ile Mücadeleye Tam Destek: Türkiye'nin Düşmanı Bizim de Düşmanımızdır

Pakistan'dan FETÖ ile Mücadeleye Tam Destek: Türkiye'nin Düşmanı Bizim de Düşmanımızdır

9 gün önce

Pakistan Dışişleri Bakanı Hoca Muhammed Asıf, FETÖ ile mücadelede Türkiye'nin yanında olduklarını belirterek "Türkiye'nin düşmanları, Pakistan'ın da düşmanlarıdır." dedi.

Pakistan Dışişleri Bakanı Hoca Muhammed Asıf,  Türkiye'ye düzenlediği resmi ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Görüşmelerde  Türkiye ve  Pakistan arasındaki ilişkilerin ele alındığını kaydeden Asıf, bu çerçevede savunma işbirliğinin ve ikili ticaret gibi konuların da gündeme alındığını belirtti.

''TÜRKİYE'NİN DÜŞMANLARI, PAKİSTAN'IN DA DÜŞMANLARIDIR''

Asıf,  Türkiye'nin Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadelesine  Pakistan'ın tam olarak destek verdiğini vurgulayarak "Türkiye'nin düşmanları,  Pakistan'ın da düşmanlarıdır." dedi.

FETÖ ELEBAŞI GÜLEN'İ "MAFYA" OLARAK TANIMLADI

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in mafya olduğunu dile getiren Asıf, "Onlar bizim de düşmanımız. Türk devletinin veya Türk halkının düşmanı olan herhangi bir kimse  Pakistan devletinin de düşmanıdır." diye konuştu.

"TÜRKİYE'NİN TERÖRLE MÜCADELESİNDE YANINDAYIZ"

Bu konuda  Pakistan'ın oldukça açık olduğuna işaret eden Asıf,  Türkiye'nin terörle mücadele konusunda yanında durduklarını ve iki ülke arasındaki dostluğun ebedi olduğunu sözlerine ekledi.


FETÖ'cüleri "Hayatları Tehlikede" Diyerek İade Etmeyen Yunanistan'dan İkiyüzlü Karar! Erdoğan'dan ABD Dönüşü Barzani'ye Salvolar: İstikametlerini Kaybediyorlar
İdlib Operasyonu Öncesinde Sınırda 20 Bin Türk Askerinin Elleri Tetikte Erdoğan, Dünya Devlerini Türkiye'ye Yatırım Yapmaya Çağırdı