Pakistan'daki uçağın düştüğü anlara ait video ortaya çıktı - Son Dakika

Pakistan'daki uçağın düştüğü anlara ait video ortaya çıktı

Pakistan Karaçi'de düşen ve içinde 99'u yolcu, 8'i mürettebat olmak üzere 107 kişinin hayatını kaybettiği uçağın düşme anına ilişkin görüntüler yayınlandı.

Pakistan Uluslararası Havayolları'na ait 107 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağı, ülkenin Karaçi kenti yakınlarında bir yerleşim birimine düştü. Karaçi Belediye Başkanı, 107 kişinin tamamının hayatını kaybettiğini söyledi.

Uçağın Karaçi Havalimanı'na yaklaşmak üzere olduğu sırada, Model Colony adındaki yerleşim yerine düştüğü belirtildi. Lahor-Karaçi seferini yapan Airbus A320 model uçakta 99 yolcu ve 8 kabin ekibi bulunduğu belirtildi.

KURTULAN OLMADI

Kaza sonrası uçağın içinde bulunan 99 yolcu, 8 mürettebat toplamda 107 kişiden kurtulan olmadı. Uçağın düştüğü bölgede küçük çaplı yangınlar çıktı.

DÜŞTÜĞÜ ANLAR

Öte yandan uçağında alçalırken kontrolü kaybedip hızla alçalarak düştüğü anlar ortaya çıktı. Daha sonra ise kadrajın dışındaki noktadan dumanların yükseldiği görüldü.

Pakistan Karaçi'de uçağın düştüğü anlar

BİRÇOK BİNA VE ARAÇ HASAR GÖRDÜ

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde uçağın düştüğü bölgede birçok bina ve aracın hasar gördüğü, bölgeye itfaiyenin de ulaştığı görülüyor.

UÇAK RADARDAN KAYBOLMUŞTU

Sivil havacılık kaynaklarının 24 News'a yaptığı açıklamada uçağın kaptan pilotunun düşme öncesi teknik hata bildirdiği, kısa süre içinde uçağın radardan kaybolduğu belirtildi.

Pakistan'daki uçağın düştüğü anlara ait video ortaya çıktı

KAZA, TİCARİ UÇUŞLAR BAŞLADIKTAN SONRA YAŞANDI

Kaza, ülkede Kovid-19 salgını yüzünden durdurulan ticari uçuşların yeniden başlamasından birkaç gün sonra meydana geldi.

DÜŞMEDEN ÖNCE HAVADA 2 KEZ DAİRE ÇİZDİ

Yerel basına göre kaza sonucu 3-4 ev ve park halindeki araçlar hasar gördü. Olayın gerçekleştiği Model Koloni bölgesi yoğun nüfusa sahip.

Pakistan Uluslararası Havayolları Sözcüsünün açıklamasına göre, uçak inişe bir dakika kala düştü. Yerel basında çıkan haberlere göre, uçak 10-12 yıllıktı ve Çin'den kiralanmıştı. Yerel kaynaklara göre uçak düşmeden önce havada iki kez daire çizdi. Pakistan Hava Yollarının Eski Danışmanı, "Uçak teknik arıza yüzünden iniş yapamadı. Düşüşünden önce havada iki kez daire çizdi" açıklamasında bulundu.

PAKİSTAN'DA İLK KAZA DEĞİL

Pakistan'da 2010'da özel havayolu şirketi Airblue'ya ait bir uçağın başkent İslamabad yakınlarında düşmesi sonucu uçaktaki 152 kişi hayatını kaybetmişti. Bu, ülkenin tarihindeki en kanlı uçak kazasıydı.

2012'de de Bhoja Air'a ait Boeing 737-200 tipi bir uçak, kötü hava nedeniyle Rawalpindi'de inişe geçtiği sırada düşmüş, uçaktaki 121 yolcu ve 6 mürettebat yaşamını yitirmişti.

2016'da da Pakistan Uluslararası Havayolları'nın bir uçağı, ülkenin kuzeyinden İslamabad'a doğru uçarken alev almış ve kaza sonucu 47 kişi hayatını kaybetmişti.

Pakistan'daki uçağın düştüğü anlara ait video ortaya çıktı
Pakistan'daki uçağın düştüğü anlara ait video ortaya çıktı

Pakistan'daki uçağın düştüğü anlara ait video ortaya çıktı
Son dakika: Pakistan'da 107 kişiyi taşıyan yolcu uçağı düştü: Yolcuların tamamı hayatını kaybetti

Son dakika: Pakistan'da uçağın düştüğü olay yerinden ilk görüntüler


Son Dakika

Sosyal medya kararnamesini imzalayan Trump, hem Twitter'a hem basına laf attı ABD'li hakim, tecavüze uğrayan kadına sorduğu soru sonrası görevden alındı 20 cariyesiyle lüks otele kapanan Kral yaptığıyla tartışma yarattı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya mesajı Yunan basınında ses getirdi Öfkeli baba, Müslümanlıktan Hristiyanlığa geçen kızını diri diri yakmak istedi İngiliz hava yolu şirketi EasyJet 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak Üzüm bağının altından çıkan 1700 yıllık tarihi eser görenleri büyüledi ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı Kan donduran olay! 11 yaşındaki oğlunu öldürüp hiçbir şey olmamış gibi kayıp ilanı verdi Gerginliğin arttığı Himalayalar sınırına Çin ve Hindistan binlerce asker gönderdi Salgın dönemindeki en ilginç olay! Cenazesinden bir ay sonra evine döndü Cilt bakım losyonlarındaki tehlike! Korkunç kareleri hemşire paylaştı 1.700 akıl hastasının yanlışlıkla taburcu edildiği Galler'de, yetkililer şaşkın TikTok'a yüklenen video sayesinde 2 senedir kayıp olan babasını buldu ABD'de sular durulmuyor! Dün başlayan protestolar, yağmalamayla devam ediyor