Düşen uçakta bulunan model Zara Abid yaşıyor mu? Pakistan medyası ikiye bölündü - Son Dakika

Düşen uçakta bulunan model Zara Abid yaşıyor mu? Pakistan medyası ikiye bölündü

Pakistan'da Lahor-Karaçi seferini yapan yolcu uçağı iniş yapmaya çalıştığı sırada kentteki havaalanının yakınlarında bulunan yerleşim bölgesine düştü. Uçağın yolcu listesinde, ülkenin ünlü modellerinden Zara Abid'in de bulunduğu görüldü ancak Pakistan medyasındaki bazı kaynaklar modelin kazada öldüğünü, bazı kaynaklar ise kurtulduğunu yazdı.

Pakistan'ın Lahor kentinden Karaçi kentine sefer yapan Pakistan Uluslararası Havayolları'na (PIA) ait Airbus A320 tipi PK-8303 uçuş kodlu yolcu uçağı, Jinnah Uluslararası Havaalanı'na yakın bir noktada yerleşim bölgesine düştü.

Son paylaşılan bilgilere göre, uçakta 99 kişinin bulunduğu ve 97'sinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralı olarak kurtulduğu aktarıldı. Pakistan medyası, uçağın yolcu listesindeki isimler arasında, ülkenin ünlü modellerinden Zara Abid'in de bulunduğunu duyurdu. Pakistan'ın Dawn gazetesi, kurtulan kişilerin isimlerinin Mohammad Zubair ve Zafar Masood olduğunu duyurdu.

ÜLKE MEDYASI İKİYE BÖLÜNDÜ: ÖLDÜ MÜ, YAŞIYOR MU?

Uçak kazasının ardından, basına servis edilen yolcu listesinin son sıralarında Zara Abid'in adı görüldü. Ünlü modelin yaşayıp yaşamadığına ilişkin bilgiler ise birbiriyle çelişmeye devam ediyor. Ülkenin The Express Tribune gazetesi, şu ana kadar Zara Abid'in öldüğüne ya da yaralı olarak kurtulduğuna dair bir açıklama gelmediğini bildirdi. The News International, bazı kaynakların ünlü modelin öldüğünü, bazılarının ise yaralı olarak kurtulduğunu rapor ettiğini duyurdu. Son olarak Pakistan'ın 1986'dan bu yana yayın yapan gazetesi The Nation'daki haberde, Abid'in kazadan kurtulduğu iddia edildi.

Düşen uçakta bulunan model Zara Abid yaşıyor mu? Ülke medyası ikiye bölündü

SİND SAĞLIK DEPARTMANI: KURTULANLAR LİSTESİNDE YOK

Söz konusu çelişkili bilgilere en net açıklama ise Karaçi kentinin yer aldığı Sind bölgesinin sağlık departmanından geldi. Sind Sağlık Departmanı'ndan yapılan açıklamada, "Kurtulanlar listesinde 3 kişi var. İlki Pencap Bankası'ndaki bir çalışan, ikincisi Zubair adındaki bir kişi ve üçüncüsü de Tahira adlı bir kadın" ifadeleri kullanıldı. Daha sonra 'Tahira' adlı kadının uçağın düştüğü bölgedeki evlerin enkazından kurtarıldığı açıklandı.

Düşen uçakta bulunan model Zara Abid yaşıyor mu? Ülke medyası ikiye bölündü
Düşen uçakta bulunan model Zara Abid yaşıyor mu? Ülke medyası ikiye bölündü
Düşen uçakta bulunan model Zara Abid yaşıyor mu? Ülke medyası ikiye bölündü
Düşen uçakta bulunan model Zara Abid yaşıyor mu? Pakistan medyası ikiye bölündü
YORUMLAR (2)

Son Dakika

Trump, polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd hakkında ilk kez konuştu İngiltere'de ilk kez başörtülü bir kadın hakim oldu ABD ayakta! Polisin bir vatandaşı boğarak öldürmesi, halkı sokaklara döktü Cani baba, 35 yaşındaki kişiye kaçan 13 yaşındaki kızının uykudayken kafasını kesti ABD'de koronavirüs nedeniyle 27 Mayıs'ta 839 kişi hayatını kaybetti ABD'de "siyahi ırkçılık" bitmiyor! Skandal görüntü sonrası sokaklara dökülen halk polisle çatışıyor ABD'de polisin boğarak öldürdüğü siyahi genç olayında yeni görüntüler ortaya çıktı Ukrayna'da Türk turistler, "en cömert turist" seçildi Son Dakika: NASA'nın 9 yıl sonra düzenleyeceği ilk insanlı uzay seferi 30 Mayıs'a ertelendi Hastanenin kapısında 3 aydır böyle bekliyor! Sebebi yürek yaktı ABD'de polis şimdi de siyahi bir kadını yumrukladı Japon hükümeti turizmi canlandırmak için tatile çıkacak vatandaşlarına günlük 1.250 lira verecek Yunanistan, halkını koronavirüsten korumak için verem aşısını deniyor Son Dakika: İspanya'da koronavirüs nedeniyle son 24 saatte sadece 1 kişi hayatını kaybetti Son Dakika: Tweetlerine uyarı gelen Trump, ABD'de sosyal medya platformlarını kapatmakla tehdit etti