Pakistanlı İş Adamları Topladıkları Yardımlarla Van'a Geldi - Son Dakika

Pakistanlı İş Adamları Topladıkları Yardımlarla Van'a Geldi

02.01.2012 15:50
Pakistanlı İş Adamları Topladıkları Yardımlarla Van'a Geldi, System.String[]

Pakistan-Türkiye İşadamları Derneği'nin, Pakistan'da Vanlı depremzedeler için düzenlediği kampanyada toplanan yardımlar, Van'da depremzedelere dağıtıldı.

Pakistan- Türkiye İşadamları Derneği'nin, Pakistan'da Vanlı depremzedeler için düzenlediği kampanyada toplanan yardımlar, Van'da depremzedelere dağıtıldı.

Kimse Yok mu Derneği'nin belirlediği muhtaç aileleri ziyaret eden Pakistanlı iş adamları, depremzedelerin gönlünü fethetti. Vanlı depremzedeler, zor zamanlarında yardımlarına yetişen Pakistanlı iş adamlarına teşekkür etti.

Çok zor durumda olduklarını söyleyen depremzedeler, yapılan yardımdan dolayı duygulandıklarını dile getirdiler. Hastalığı nedeniyle çok zor durumda olan Nebahat Kaçar ise hiçbir şey istemediğini, tek isteğinin yurt dışında tedavi olabilmek olduğunu ifade etti.

Pakistan-Türkiye İşadamları Derneği Başkanı Sahir Reşit, Pakistan ne zaman sıkıntıya düşse yanında her zaman Türkiye'yi bulduğunu ifade ederek, "2005'teki depremde 100 bine yakın insanımızı kaybettik. Ardından geçen sene selde milyonlarca kişi evsiz kaldı. Yine ilk yardımımıza koşan Türkiye'ydi. Dernek olarak Pakistan'ın Lahor şehrinde yardım kampanyası düzenledik. Topladığımız yardımları Vanlı depremzedelere dağıtıyoruz." diye konuştu.

Öte yandan, Pakistanlı iş adamı grubuyla geldiği İstanbul'da havaalanında bacağı kırılan Abid Abdullah, Vanlı depremzedeleri yalnız bırakmadı. Bacağı alçıya alınan iş adamı Abdullah, kırık bacağına rağmen Vanlıların yardımına koştu.

Pakistanlı İş Adamları Topladıkları Yardımlarla Van'a Geldi

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Pakistanlı İş Adamları Topladıkları Yardımlarla Van'a Geldi - Son Dakika


Son Dakika

Günlük kiralık evde tecavüzden kaçan Gülay, 10. kattan ölüme atlamıştı! Katili müebbet yedi Kırmızı Oda'da Boncuk ve Can aşkının hayal olduğunu öğrenen izleyiciler hayal kırıklığına uğradı Tehdit edilen genç kızı korumak isteyen dayısı canından oldu Türkiye'nin koronavirüs aşı programındaki başarısı dünya gündeminde: Bir günde yaptıkları aşıyı Fransa 3 haftada yaptı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz