Son Dakika Haberleri: Pakistanlı İş Adamları Topladıkları Yardımlarla Van'a Geldi

Pakistanlı İş Adamları Topladıkları Yardımlarla Van'a Geldi

7 yıl önce

Pakistan-Türkiye İşadamları Derneği'nin, Pakistan'da Vanlı depremzedeler için düzenlediği kampanyada toplanan yardımlar, Van'da depremzedelere dağıtıldı.

Pakistanlı İş Adamları Topladıkları Yardımlarla Van'a Geldi, System.String[]
Pakistan- Türkiye İşadamları Derneği'nin, Pakistan'da Vanlı depremzedeler için düzenlediği kampanyada toplanan yardımlar, Van'da depremzedelere dağıtıldı.

Kimse Yok mu Derneği'nin belirlediği muhtaç aileleri ziyaret eden Pakistanlı iş adamları, depremzedelerin gönlünü fethetti. Vanlı depremzedeler, zor zamanlarında yardımlarına yetişen Pakistanlı iş adamlarına teşekkür etti.

Çok zor durumda olduklarını söyleyen depremzedeler, yapılan yardımdan dolayı duygulandıklarını dile getirdiler. Hastalığı nedeniyle çok zor durumda olan Nebahat Kaçar ise hiçbir şey istemediğini, tek isteğinin yurt dışında tedavi olabilmek olduğunu ifade etti.

Pakistan-Türkiye İşadamları Derneği Başkanı Sahir Reşit, Pakistan ne zaman sıkıntıya düşse yanında her zaman Türkiye'yi bulduğunu ifade ederek, "2005'teki depremde 100 bine yakın insanımızı kaybettik. Ardından geçen sene selde milyonlarca kişi evsiz kaldı. Yine ilk yardımımıza koşan Türkiye'ydi. Dernek olarak Pakistan'ın Lahor şehrinde yardım kampanyası düzenledik. Topladığımız yardımları Vanlı depremzedelere dağıtıyoruz." diye konuştu.

Öte yandan, Pakistanlı iş adamı grubuyla geldiği İstanbul'da havaalanında bacağı kırılan Abid Abdullah, Vanlı depremzedeleri yalnız bırakmadı. Bacağı alçıya alınan iş adamı Abdullah, kırık bacağına rağmen Vanlıların yardımına koştu.Ünlü Oyuncu ve Model Frida Farrell, Yaşadığı Kan Donduran Tecavüz Olayını Anlattı Osmaniye'de Cinnet Getiren Adam, Eşini ve Oğlunu Öldürdü, 2 Çocuğunu da Yaraladı

Acun Ilıcalı, Ünlü Oyuncu Serenay Sarıkaya'dan Gözlerini Alamadı!