'Pal Sokağı' Erdal Beşikçioğlu Yönetmenliğinde UNIQ Hall'de! - Son Dakika

'Pal Sokağı' Erdal Beşikçioğlu Yönetmenliğinde UNIQ Hall'de!

16.10.2017 14:47
'Pal Sokağı' Erdal Beşikçioğlu Yönetmenliğinde UNIQ Hall'de!

Ferenc Molnar'ın 'Pal Sokağı Çocukları' adlı eserinden uyarlanan ve Erdal Beşikçioğlu yönetmenliğinde tiyatro severlerle buluşacak olan 'Pal Sokağı' 5 Kasım'da UNIQ Hall'de sahnelenmeye başlıyor.

Tatbikat Sahnesi bu kez gençler için yepyeni ve güçlü bir prodüksiyonla UNIQ Hall sahnesinde! Sezon boyu birbirinden farklı oyunla tiyatro severlerin yanında olacak olan Tatbikat Sahnesi gençleri unutmuyor ve Macar yazar Ferenc Molnar'ın dünya klasikleri arasında yer alan eserinden uyarlanan 'Pal Sokağı' oyunuyla karşımıza çıkıyor.

Pal Sokağı Çocukları ile Kızıl Gömlekliler arasındaki 'arsaya sahip olma' oyunu, vatanını koruma mücadelesine dönüşürken sessizce; izleyiciyi haklılık kavramının göreceliğiyle baş başa bırakıyor. Bir savaşın sonunda bir taraf zafere ulaştığını sansa da birileri kaybediyor, zarar görüyor…

Yaşam nedir? Çocuklukla büyüklük arasına sıkışmış kısacık bir zaman? Oyunla gerçeğin birbirine karıştığı bir yanılsama? Kazananı, kaybedeni hiçbir zaman belli olmayan süresiz bir savaşın süreli bir parçası? Peki ya savaş? Kendi kendimizle ve de başkalarıyla, ihanet-sadakat, cesaret-korkaklık, güçlülük-zayıflık, haksızlık-adalet, masumiyet-hoyratlık, oyun-gerçek, kenetlenmek-ayrılmak, benim-senin, kaçmak-kalmak, yaşamak-uğruna ölmek arasında süregelen bir savaşta büyükken çocuk kalmak ya da çocukken büyük olmak ne kadar ayrışır birbirinden?

Koreograflığını Korhan Başaran'ın, Yönetmen Yardımcılığını Elvin Beşikçioğlu'nun yaptığı 'Pal Sokağı'nın oyuncuları ise Deniz Sancak, Eren Akova, İlkyaz Arslan, Kaan Altay Köprülü, Mehmet Emin Karakaya, Mert Berkay İzgi, Metehan Kuru, Korkan Karabal, Simel Keçicioğlu, Sonay Eren, Talha Sezer, Yiğit Selçuk Doğan ve Orçun Ertaman.

YORUMLAR
500
WhatsApp'a Bir Yeni Özellik Daha: Avatar Geliştirebileceksiniz WhatsApp'a Bir Yeni Özellik Daha: Avatar Geliştirebileceksiniz Güldür Güldür Show'un başında bulunan Ali Sunal'ın sünnet düğününden çok özel görüntüleri! Babası ve Cüneyt Arkın da yanında Güldür Güldür Show'un başında bulunan Ali Sunal'ın sünnet düğününden çok özel görüntüleri! Babası ve Cüneyt Arkın da yanında Yürek yakan ölüm! Ailesine 'ölüme gidiyorum' diyen gencin cansız bedeni bulundu Yürek yakan ölüm! Ailesine 'ölüme gidiyorum' diyen gencin cansız bedeni bulundu
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Pal Sokağı' Erdal Beşikçioğlu Yönetmenliğinde UNIQ Hall'de! - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement