Pandemi döneminde 'buggy' araba yapan genç hayalindeki bölümü kazandı - Son Dakika

Pandemi döneminde 'buggy' araba yapan genç hayalindeki bölümü kazandı

23.09.2020 10:47

Karaman'ın Ermenek ilçesinde pandemi döneminde sıkılınca su motorunu kullanarak 'buggy' araba yapan 18 yaşındaki genç, üniversitenin makine mühendisliği bölümünü kazanarak hayaline kavuştu.

Karaman'ın Ermenek ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki Mehmet Emre Baran, Kovid-19 nedeniyle okulların kapanınca boş kalan zamanını değerlendirmek için su motorundan 'buggy' arabası yapmıştı. Hayalindeki bölüm olan makine mühendisliğini kazanmak için pandemi döneminde çalışmalarını da sürdüren Mehmet Emre Baran, sonunda hayalindeki bölümü kazandı.

Pandemi döneminde 'bugyy' araba yapan genç hayalindeki bölümü kazandı

"YARIŞMALARDA OKULUMU TEMSİL ETMEK İSTİYORUM"

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü kazanan Mehmet Emre, "Mutluyum, istediğim bir bölümdü, çok şükür kazandık. İlerleyen zamanlarda okulun projelerine katılmayı hedefliyorum. Tüm projelere mümkünse, olabildiğince katılmayı hedefliyorum. Tabi derslerime de çok iyi çalışmayı düşünüyorum. Yarışmalarda okulun adını duyurmak ve okulumu temsil etmek istiyorum. Mezun olduktan sonraki hayalim bir üretici olmak demiştim, bu hayalimin arkasındayım ve bunu yapmak için tüm çabamı tüm gayretlerini göstereceğim" dedi.

Pandemi döneminde 'bugyy' araba yapan genç hayalindeki bölümü kazandı

"SIRALI DÜZ ŞANZIMANLI ELEKTRİKLİ MOTOSİKLET YAPMAYI PLANLIYORUM"

Yeni yaptığı projesinde de su motoru kullanarak motosiklet yaptığını belirten Baran, "Bu projede ve scooter tekerinin bu motora çok yakışacağını düşünüyorum ve yakıştı da zaten. Yine bunu yapmak benim hep hayalimdi. Küçüklükten beri motosikletin üstündeyim ve bunu yapmak hayalimdi. Tabii ki yarış motosikleti üretmek, süper sport motosikletler ile ilgilenmek beni çok heyecanlandırır. Geleceğimiz teknolojisi elektrikliye de artık çok önem gösteriyor. Sıralı düz şanzımanlı bir şekilde elektrikli motosiklet yapmayı planlıyorum. İnşallah ilerideki projelerinde bu da var. Bu tür projeleri yapmak isteyenlere önerim korkmasınlar, denesinler yani yamuk oldu kötü oldu, hiç düşürmesinler. Benim ilk projelerim çok kötü ama ilerleye ilerleye böyle kendimizi geliştiriyoruz ve yanlışlarımızı düzeltiyoruz. 'Çalışan adam hata yapar çalışmayan dedikodu' diye söylemişti yan komşumuz, bu sözünü hatırlayarak projelere devam ediyoruz, durmak yok" dedi.

Pandemi döneminde 'buggy' araba yapan genç hayalindeki bölümü kazandı
Pandemi döneminde 'buggy' araba yapan genç hayalindeki bölümü kazandı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Pandemi döneminde 'buggy' araba yapan genç hayalindeki bölümü kazandı - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (3)

Son Dakika

Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Yeni Malatyaspor, Gençlerbirliği'ni geriden gelerek 2-1 mağlup etti Camiye gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı adam, canından oldu Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Polisten kaçan şüpheli 5 metre yükseklikten atlayıp ayağını kırdı, üzerinden de 6 kilo uyuşturucu çıktı Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı