Pandemi kurallarını hiçe sayanlara kumar baskını - Son Dakika

Pandemi kurallarını hiçe sayanlara kumar baskını

13.04.2021 17:55

Pandemi kurallarını hiçe sayanlara kumar baskını Kumar baskınında 24 kişiye toplamda 50 bin 992 lira ceza kesildi Balıkesir'in Edremit ilçesinde Covid-19 tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir kahvehanede kumar oynayan 24 kişi ve iş yerine toplamda 50 bin 992 lira idari para cezası kesildi.

Pandemi kurallarını hiçe sayanlara kumar baskını

Kumar baskınında 24 kişiye toplamda 50 bin 992 lira ceza kesildi

BALIKESİR - Balıkesir'in Edremit ilçesinde Covid-19 tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir kahvehanede kumar oynayan 24 kişi ve iş yerine toplamda 50 bin 992 lira idari para cezası kesildi.

Edinilen bilgiye göre, Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlilerince Akçay Mahallesi'nde bulunan bir işyerinde pandemi kapsamında kapalı olması gerektiği halde ışıklarının açık olduğu ve çok sayıda kişinin işletmeye girip çıktığı ihbarı üzerine çalışma başlatıldı.

İş yerinde kumar oynatıldığının şüphesi üzerine yapılan baskında işyeri içerisinde 5 adet yuvarlak masa, masa üzerlerinde 10 deste, 526 adet oyun kağıdı olduğu ve etrafında 24 kişinin kumar oynadığı görüldü.

Kumar oynayan ve oynatan 24 kişiye, 593 sayılı umumi hıfzıssıhha kanununa aykırılık, sokağa çıkma ve maske ihlali nedeniyle 21 bin 600 TL, 22 şahsa 5326 sayılı kabahatler kanununun 34. maddesi gereğince kumar oynamak nedeniyle 29 bin 392 TL olmak üzere toplam 50 bin 992 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca 2 kişiye de kumar oynanması için yer sağlamak suçundan adli işlem yapıldı.

Pandemi kurallarını hiçe sayanlara kumar baskını
Pandemi kurallarını hiçe sayanlara kumar baskını
Pandemi kurallarını hiçe sayanlara kumar baskını
Pandemi kurallarını hiçe sayanlara kumar baskını

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Pandemi kurallarını hiçe sayanlara kumar baskını - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Burak Yılmaz'a sevgisini göstermek isteyen Fransızlar izdiham çıkardı! İşte o anlar Burak Yılmaz'a sevgisini göstermek isteyen Fransızlar izdiham çıkardı! İşte o anlar "20'li yaşlar" akımı için önemli uyarı: Yüz ifadeleriniz kopyalanabilir ABD, Türkiye'yi hukuksuz olarak F-35 programından çıkarmıştı! Çözüm için yeniden diyalog başlayacak ABD, Türkiye'yi hukuksuz olarak F-35 programından çıkarmıştı! Çözüm için yeniden diyalog başlayacak İsrail askerleri, geleceğin futbol yıldızı olmak isteyen 16 yaşındaki gencin hayallerini söndürdü İsrail askerleri, geleceğin futbol yıldızı olmak isteyen 16 yaşındaki gencin hayallerini söndürdü Efsane aktör Ivan Krasko, kendisinden 48 yaş küçük sevgilisiyle 5.kez nikah masasına oturacak! Efsane aktör Ivan Krasko, kendisinden 48 yaş küçük sevgilisiyle 5.kez nikah masasına oturacak! Sedat Peker'e, Tolga Ağar cephesinden cevap geldi: İftiraları reddediyorum, hukuki işlemler başlatacağım Sedat Peker'e, Tolga Ağar cephesinden cevap geldi: İftiraları reddediyorum, hukuki işlemler başlatacağım Marketlerde 'Tedbirli yeni dönem' başladı! Hangi ürünler yasak, hangi ürünler serbest? Marketlerde 'Tedbirli yeni dönem' başladı! Hangi ürünler yasak, hangi ürünler serbest? "İmamoğlu'nu ben şikayet ettim" diyen Tokatspor Kulübü Başkanı'nı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı yalanladı
Advertisement