Pankreas nakli için yardım bekliyorlar - Son Dakika

Pankreas nakli için yardım bekliyorlar

19.10.2020 09:19

Pankreas nakli için yardım bekliyorlar Adıyaman'ın Kahta İlçesinde maddi durumu iyi olmayan Ömer Faruk Aydın ve Özlem Aydın çifti pankreas nakli için yardım bekliyor.

Pankreas nakli için yardım bekliyorlar

ADIYAMAN - Adıyaman'ın Kahta İlçesinde maddi durumu iyi olmayan Ömer Faruk Aydın ve Özlem Aydın çifti pankreas nakli için yardım bekliyor.

İlçedeki bir kurumda temizlik personeli olarak çalışan Ömer Faruk Aydın (37), geçirdiği hastalıklar ve 5 yıl önce ağabeyinin verdiği böbrek ile hayata tutunuyor. Beş yıl önce şeker hastalığına bağlı olarak böbrekleri iflas eden ve Abisi Harun Aydın verdiği böbrekle hayata tutunan Aydın şimdi de pankreas nakli olmak için mücadele ediyor. Böbrek nakilinden sonra evlenen ve eşi Özlem Aydın'ın da şeker hastası olduğunu belirten Cengiz Aydın, eşinin de pankreas nakli beklediğini söyledi. Aydın, "16 yıldır insülin iğnesi kullanıyorum eşim 10 yıldır insülin iğnesi kullanıyor bankadan kredi çektik Antalya Akdeniz Üniversitesi organ naklinde abimin verdiği böbrekle hayata tutunuyorum böbreğin korunması ve bu hastalıktan kurtulmam için nakil şart Adıyaman'dan Antalya'ya gidiyorum otobüs yolculuğu yasak ve uçakla gidip geliyorum eşimle beraber çektiğim kredi yetmedi maaşıma icra geldi asgari ücretle çalıştığım maaşıma. Eşimle 6 yıldır çocuk Özlem'i çekiyoruz tüp bebek tedavisi görüyoruz ve ikimizde şeker hastası olduğumuz için çok zahmetli ve riskli bir süreç en az 4 ay Antalya'da kalmamız gerekiyor tüm tedavilerimiz yarım kaldı. Buradan devlet büyüklerimize ve hayır sever iş adamlarına sesleniyorum lütfen sesimizi duyun ve bize yardım edin artık bankalardan kredi alamıyorum maaşım icrada ve esnaf arkadaşlarımdan aldığım borçlarımı ödeyemeyecek durumdayım tedavimiz için yardım istiyorum eşimle mutlu bir birlikteliğimiz var bozulsun istemiyorum" dedi.

Hayırsever iş adamları ve devlet büyüklerinden yardım bekleyen Aydın, "Hayırsever iş adamları ve devlet büyüklerinden yardım talep ediyorum. Hem benim hem de eşimin sağlığına kavuşabilmesi için bu nakil bizim için hayatı önem taşıyor" diye konuştu.

Pankreas nakli için yardım bekliyorlar
Pankreas nakli için yardım bekliyorlar
Pankreas nakli için yardım bekliyorlar
Pankreas nakli için yardım bekliyorlar
Pankreas nakli için yardım bekliyorlar
Pankreas nakli için yardım bekliyorlar

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Pankreas nakli için yardım bekliyorlar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Üç Bakan deprem bölgesinde: 17 enkazımız var, 4 bina tamamen çöktü Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 6 kullanıcı tespit edildi Depremin ardından İzmir'de 4 hastanenin tahliye edildiği iddialarını İl Sağlık Müdürlüğü yalanladı Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 12'ye, yaralı sayısı 522'ye yükseldi Prof. Dr. Naci Görür, 6.6'lık depremle sarsılan İzmir'i uyardı: Şehir merkezinde de deprem olabilir Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak