Papa Francis Mahkumların Ayaklarını Öptü ve Yıkadı - Son Dakika

Papa Francis Mahkumların Ayaklarını Öptü ve Yıkadı

18.04.2022 09:46

Papa Francis, İsa Peygamber'in ölmeden önce havarilerine gösterdiği tevazu jestini anmak için 12 mahkumun ayaklarını yıkadı ve öptü.

Papa Francis, İsa Peygamber'in ölmeden önce havarilerine gösterdiği tevazu jestini anmak için 12 mahkumun ayaklarını yıkadı ve öptü.

Her yıl, dönemin papası Paskalya öncesindeki Kutsal Perşembe Ayini kapsamında bu töreni gerçekleştiriyor.

Papa Francis, rahipler olarak ilk görevlerinin inananlara hizmet olduğunu, bu törenin de bunun bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Katolik Hristiyanlar Paskalya yortusunu bu yıl 17 Nisan Pazar günü kutluyor.

Paskalya'da Hz.İsa'nın çarmıha gerildikten sonra yeniden dirilişi kutlanıyor.

YORUMLAR
500
Papa Francis'i korumakla görevli İsviçreli muhafız bayıldı Papa Francis'i korumakla görevli İsviçreli muhafız bayıldı Papa'nın yerine gelmesi beklenen Kardinal Ouellet'in de aralarında olduğu 88 din adamına 'cinsel taciz' suçlaması Papa'nın yerine gelmesi beklenen Kardinal Ouellet'in de aralarında olduğu 88 din adamına 'cinsel taciz' suçlaması
Kaynak: DailyMotion.com

Son Dakika Güncel Papa Francis Mahkumların Ayaklarını Öptü ve Yıkadı - Son Dakika

Bu haber DailyMotion.com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. DailyMotion.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı DailyMotion.com kurumudur.

Advertisement